Nem az elképzelések szerint alakult női kézilabdacsapatunk elmúlt időszaka, hiszen a Bajnokok Ligája-negyeddöntőben egy góllal kikapott az Odensétől, így lemaradt a négyes döntőről, a bajnokságban pedig elúszni látszik a címvédés. A Győr elleni idegenbeli rangadó döntővel ért fel, negyven percen át kézben tartottuk a mérkőzést, a hajrában ugyanakkor szinte már csak a szurkolóinkra lehettünk büszkék. A hátralévő két fordulóban csoda kellene az ETO pontvesztéséhez, így borítékolható, hogy a mieink a második helyen zárják a bajnokságot, és a megszerezhető három trófeából „csak” a Magyar Kupát sikerült elhódítani.
Az idényt ettől függetlenül méltón, két győzelemmel kell befejezni – szombaton a Vác otthonában lépünk pályára, egy héttel később pedig az Alba Fehérvár ellen búcsúzhatnak szurkolóink a csapattól.
A Vác az elmúlt három fordulóban nem szerzett pontot, előtte azonban fantasztikus formában kézilabdázott, egymást követő nyolc mérkőzéséből hetet megnyert, és csak az Esztergom ellen veszített (29-30). A sikersorozatnak köszönhetően az ötödik helyig lépett fel a tabellán, igaz, az utolsó két fordulóban nem számít esélyesnek sem a Ferencváros, sem a DVSC ellen. Ellenfelünk leggólerősebb játékosa a húszéves balátlövő, Csíkos Luca, aki 152 gólnál jár a bajnokságban, ezek közül ráadásul csak tizenhármat szerzett hetesből. Az ellenünk játszott januári találkozón hatszor volt eredményes, igaz, tizenkét kísérlet kellett hozzá, a legtöbbször pedig – tizenkétszer – a hét hetest is értékesítő Afentáler Sára talált be. Ez az összecsapás nem épp a védekezésekről szólt, s bár tíz góllal, 42-32-re győztünk, nem lehettünk maradéktalanul elégedettek.
A „visszavágó” szombaton 18 órakor kezdődik, a vendégszektorba szóló belépőket a helyszínen, 16:30-tól lehet megvásárolni egységesen 2000 forintért.
K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
22. forduló
Vác - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Vác, Városi Sportcsarnok
Időpont: 2025. május 17., 18 óra
Játékvezetők: Felhő Ferenc és Öcsi Tamás
Jegyár: 2000 forint.
Válogatott irányítónk párjával közösen készíti a karácsonyi menüt, majd ”rárobban” a polgári jog tanulásra.
Klasszis kapusunk kisfia egyelőre kézzel nyúl a labdáért, de nem dőlt még el a ”sportágválasztás”.
Bordás Réka a Ferencváros színeiben a magyar bajnoki és a Magyar Kupa-trófeát is elhódította már.
Női kézilabdacsapatunkban folytatja karrierjét 2026 nyarától az olimpiai bronzérmes Michala Möller.
Klasszis norvég kézilabdázónk a harmadik világbajnoki címét nyerte vasárnap Rotterdamban. Interjú.
Az első félidőben még Emily Vogelék irányítottak, végül az északiak örülhettek a női kézi-vb döntőjében.
Vasárnap délután Németország–Norvégia világbajnoki döntőt és Hollandia–Franciaország bronzmeccset rendeznek.
A magyar női kézilabda-válogatott búcsúzott a világbajnokságtól, de szoríthatunk még Fradi-játékosoknak.