2019. február 11.
Klujber, Háfra és Bíró az EHF legjobbjai között
Három női kézisünk is bekerült a hétvégi Bajnokok Ligája-forduló legjobbjai közé – VIDEÓ!

Az Európai Kézilabda Szövetség szokás szerint megválasztotta a Bajnokok Ligája-forduló legjobbjait, a válogatásokba pedig három ferencvárosi játékos is bekerült.

A szlovén Krim Mercator ellen nagy csatában, 25-23-ra megnyert ljubljanai mérkőzésen Klujber Katrin kilenc góllal és remek játékkal vette ki a részét a nagy győzelemből. Jobbátlövőnk – aki néhány héttel ezelőtt már volt az adott forduló legjobb fiatalja – teljesítménye az EHF tetszését is elnyerte, amely a forduló három legjobb játékosa közé választotta. Természetesen ezúttal is a szurkolók dönthetik el, hogy ki lett a játéknap legjobbja. Ketire ITT lehet szavazni.

Klujber Katrin teljesítménye a Krim ellen

A legszebb gólok kategóriájában nem volt kérdés, hogy ott lesz Háfra Noémi bombagólja. Junior világbajnokunk a második félidő elején 13-12-es vezetésnél talpról vágta a labdát védhetetlenül a bal felső sarokba.

Háfra Noémi gólja

Kapusunk, Bíró Blanka több nagy bravúrt is bemutatott a meccsen. Az 52. percben például Olga Perederij ziccerét pazar mozdulattal, lábbal védte, ez pedig nem is hiányozhatott az EHF válogatásából.

Bíró Blanka védése

EMLÉKEZTETŐ
NŐI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT
RK KRIM LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–25 (10–10)
Ljubljana, 1457 néző. V: Mata, Y. López (spanyolok)
KRIM: Marincek – Risztovszka 1, Gnabouyou 6, Zulic 1, Perederij 3, Stanko 5, Mavsar 5 (1). Csere: Pandzic (kapus), Baric 1 (1), Cakalu 1, Krsnik, Amon, Zabjek.
Edző: Uros Bregar
FTC: Bíró B. – Lukács V. 1, Klujber 9 (3), Háfra N. 5, Mészáros R., Kovacsics 4, Schatzl Nadine 1.
Csere: Szikora (kapus), Klivinyi, Horváth D., Pena 3, Márton G. 2, Faluvégi D., Zsiborás L. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–0. 12. p.: 7–2. 18. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 32. p.: 11–12. 38. p.: 12–15. 45. p.: 15–19. 49. p.: 18–21. 53. p.: 19–23. 55. p.: 21–23. 57. p.: 21–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

Japánt is legyőzte, kijutott az olimpiára a válogatott

Esélyt sem adott ellenfelének válogatottunk, amely százszázalékos mérleggel nyerte meg a selejtezőtornát.

„A lányok csíptek, rúgtak, haraptak előttem!”

Női kézilabda-válogatottunk remek játékkal megverte a svédeket és egy lépésre került az olimpiától – VIDEÓ!

Hatalmas lépést tettünk Párizs felé!

A mérkőzést szinte végig irányítva győzte le a svédeket a női kézilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn!

Simon Petra: „Szokatlan volt, de jól sikerült”

Boldogan értékeltek játékosaink az olimpiai selejtező nyitónapján, de már a következő meccsre koncentrálnak.

A Főtaxi lett az FTC női kézilabdacsapata új szponzora

Az egyik legnagyobb magyar taxitársaság, a Főtaxi támogatja a tavalyi BL-döntős FTC-Rail Cargo Hungariát.