2019. február 11.
Klujber, Háfra és Bíró az EHF legjobbjai között
Három női kézisünk is bekerült a hétvégi Bajnokok Ligája-forduló legjobbjai közé – VIDEÓ!

Az Európai Kézilabda Szövetség szokás szerint megválasztotta a Bajnokok Ligája-forduló legjobbjait, a válogatásokba pedig három ferencvárosi játékos is bekerült.

A szlovén Krim Mercator ellen nagy csatában, 25-23-ra megnyert ljubljanai mérkőzésen Klujber Katrin kilenc góllal és remek játékkal vette ki a részét a nagy győzelemből. Jobbátlövőnk – aki néhány héttel ezelőtt már volt az adott forduló legjobb fiatalja – teljesítménye az EHF tetszését is elnyerte, amely a forduló három legjobb játékosa közé választotta. Természetesen ezúttal is a szurkolók dönthetik el, hogy ki lett a játéknap legjobbja. Ketire ITT lehet szavazni.

Klujber Katrin teljesítménye a Krim ellen

A legszebb gólok kategóriájában nem volt kérdés, hogy ott lesz Háfra Noémi bombagólja. Junior világbajnokunk a második félidő elején 13-12-es vezetésnél talpról vágta a labdát védhetetlenül a bal felső sarokba.

Háfra Noémi gólja

Kapusunk, Bíró Blanka több nagy bravúrt is bemutatott a meccsen. Az 52. percben például Olga Perederij ziccerét pazar mozdulattal, lábbal védte, ez pedig nem is hiányozhatott az EHF válogatásából.

Bíró Blanka védése

EMLÉKEZTETŐ
NŐI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT
RK KRIM LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–25 (10–10)
Ljubljana, 1457 néző. V: Mata, Y. López (spanyolok)
KRIM: Marincek – Risztovszka 1, Gnabouyou 6, Zulic 1, Perederij 3, Stanko 5, Mavsar 5 (1). Csere: Pandzic (kapus), Baric 1 (1), Cakalu 1, Krsnik, Amon, Zabjek.
Edző: Uros Bregar
FTC: Bíró B. – Lukács V. 1, Klujber 9 (3), Háfra N. 5, Mészáros R., Kovacsics 4, Schatzl Nadine 1.
Csere: Szikora (kapus), Klivinyi, Horváth D., Pena 3, Márton G. 2, Faluvégi D., Zsiborás L. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–0. 12. p.: 7–2. 18. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 32. p.: 11–12. 38. p.: 12–15. 45. p.: 15–19. 49. p.: 18–21. 53. p.: 19–23. 55. p.: 21–23. 57. p.: 21–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

Bérletinformációk, nyílt edzés, szurkolói ankét

Július 16-tól lehet kiváltani kézilabdacsapataink 2019/2020-as szezonjára szóló bérleteket.

Megkaptuk a Bajnokok Ligája-szabadkártyát!

Női kézilabdacsapatunk egyenesen a csoportkörbe került – ennek sorsolását június 27-én tartják!

Magyar-román a női kézi vb-n! Megvan a csoportunk!

Románia, Montenegró, Spanyolország, Szenegál és Kazahsztán vár a mieinkre a decemberi világbajnokságon.

A 2018/2019-es szezon legszebb pillanatai – 2. rész!

A szezon, de kis túlzással talán az évtized legnagyobb katarzisát is október, a Vipers elleni meccs hozta.

A 2018/2019-es szezon legszebb pillanatai - 1. rész!

Az év egyik legnézettebb videója már az előszezonban megszületett - felidézzük a legjobb pillanatokat.

Schatzl Nadine csodagólja mindent vitt a BL-ben!

Válogatott balszélsőnk Krim elleni látványos mozdulatát választották a BL-szezon legszebb góljának – VIDEÓ!

Háfra Noémi lett az év legjobb fiatal játékosa

Noni mellett még két játékosunk került be a szezon fiatal tehetségeiből álló álomcsapatába.

Nyolc edzőmeccs a programban

Svájci, horvát és román ellenféllel is találkozik a felkészülési időszakban az FTC-Rail Cargo Hungaria.