2026. április 30.
Magyar Kupa-hétvége: az elődöntőben jön a csúcsrangadó
Női kézilabdacsapatunk szombaton a Győri Audi ETO-val találkozik a Magyar Kupa négyes döntő első napján.

Kedden Esztergomban gyűjtött két bajnoki pontot női kézilabdacsapatunk, amely azóta már a soron következő feladatra készül gőzerővel – szombaton és vasárnap rendezik Tatabányán a Magyar Kupa négyes döntőjét.

A sorozatba együttesünk ezúttal is az ötödik fordulóban kapcsolódott be, és bár előzetesen kiélezett mérkőzést várhattunk, hiszen számos hiányzónk volt, végül magabiztosan múltuk felül a MOL Esztergomot (37-28). A győzelemmel kivívtuk a jogot a final fourban való részvételre, a nem sokkal későbbi sorsoláson pedig eldőlt, hogy az elődöntőben a Győri ETO-val találkozunk.

– Ha sorozatban ötödször is szeretnénk elhódítani a Magyar Kupát, akkor mindkét mérkőzést meg kell nyernünk a hétvégén, vagyis ebből a szempontból mindegy, hogy mikor játszunk a Győrrel – mondta Emily Vogel, akinek kulcsszerep juthat a találkozón. – Nehéz időszakban vagyunk, szomorúak voltunk, hogy nem jutottunk tovább a Bajnokok Ligájában, de most gyakorlatilag erre az egy hétvégére koncentrálhatunk, és nagyon egységesnek látom a csapatot. Sokkal erősebbek lennénk, ha nem lenne ennyi sérülés a csapatban, de megtanultunk egymásért küzdeni. Szeretnénk itt tartani a kupát!

A játékosok szerdán egyéni program alapján készültek a korábbi terhelést figyelembe véve, csütörtökön azonban már a közvetlen felkészülésről szólt az edzés. Az idény során kétszer találkoztunk eddig a Győrrel, az őszi kudarc után tavasszal már igazi rangadót láthattak a szurkolók, amelyen sokáig a mieink vezettek, a végén viszont nekünk kellett egyenlíteni a döntetlenért (28-28). Az biztos, hogy az akkorihoz hasonló teljesítményre minimum szükség lesz ahhoz, hogy a jelenleg csúcsformát futó ETO ellen kiélezett mérkőzést tudjunk játszani.

Az elődöntő szombaton 15:30-kor kezdődik, és az eseményre a kétnapos bérletek mellett már napi jegyet is lehet vásárolni.

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
Elődöntő

Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Tatabánya, Multifunkciós Csarnok
Időpont: 2026. május 2., 15:30
Játékvezetők: Horváth Péter és Marton Balázs
Jegyvásárlás: az eseményre a kétnapos bérletek mellett már napijegyet is lehet váltani.

Cikkajánló

Új korszak indul, változik női kézilabdacsapatunk neve

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-Toyota Kovács néven szerepel.

Négy játékosunk is Kínában várja az U20-as vb startját

A szerdán kezdődő tornán Balázs Bítia, Szeibert Anna, Szilágyi Diána és Táder Luca is pályára léphet.

Jóváhagyta az EHF a szabadkártya kérelmünket a BL-re

Női kézilabdacsapatunk a 2026/2027-es idényben is a Bajnokok Ligájában versenyezhet.

Először hallhattuk magyarul Mette Tranborgot

Női kézilabdacsapatunk dán átlövője a szezon elején kezdett magyarul tanulni, most megmutatta, hol tart.

Három játékosunk is jelölt az év csapatába az EHF-nél

Angela Malesteinre, Darja Dmitrijevára és Emily Vogelre is lehet voksolni az EHF szezon végi szavazásán.

Augusztusban franciaországi tornára utazik a csapat

Női kéziseink a nyáron találkoznak az Esztergommal és a DVSC-vel, de mérkőzhetnek a friss BL-győztessel is.

Balaton, Szantorini, Kína - itt nyaralnak játékosaink

Női kézilabdacsapatunk tagjait a nyári szünet előtt faggattuk arról, hogy hova utaznak a pihenő alatt.

Szabadkártyát igényeltünk a Bajnokok Ligájára

Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette, hogy mely csapatok neveztek a 2026/2027-es Bajnokok Ligájába.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin