2025. augusztus 29.
„Jó csapatokat kaptunk, tavasszal folytatni szeretnénk”
Csapatkapitányunk, Dibusz Dénes és sportigazgatónk, Hajnal Tamás értékelte az UEL-főtábla sorsolását.

Mint arról beszámoltunk, bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk hazai pályán a skót Rangersszel, a bolgár Ludogoreccel, a görög Panathinaikosszalx ellen játszik majd az UEFA Európa Liga főtábláján. A sorsolással bővebben is foglalkozunk majd a FradiMédia YouTube-csatornáján pénteken 19.00-kor kezdődő Fradi Zóna Plusz by iFOREX Europe legújabb adásában.

A sorsolás után  csapatkapitányunkat, Dibusz Dénest kérdeztük az ellenfelekről.

„Jó ellenfeleket kaptunk.” – kezde Dibusz Dénes. „Biztosan lesznek hangulatos túrák, gondolok itt elsősorban a Fenerbahce és a Nottingham Forest elleni meccsekre. Viszont annak örülünk, hogy több olyan csapattal is játszunk majd hazai pályán, amelyeket jól ismerünk, ezek közé tartozik a Ludogorec és a Plzen is, de említhetném a Genket is, amellyel izgalmas párharcokat vívtunk itthon és idegenben is néhány éve a Konferencia Ligában. A célunk egyértelmű, mindenképpen szeretnénk tavasszal is folytatni a nemzetközi kupában” – tette hozzá csapatkapitányunk.

Sportigazgatónk, Hajnal Tamás szerint sportszakmai szempontból minden mérkőzésen nagy esélyünk lehet a pont, pontok szerzésére.

„Nagyon vegyes csoport, különböző futballkultúrákkal rendelkező nemzetek csapatai ellen játszunk majd. Ott lesz majd a Premier League-ben szereplő Nottingham Forest, amely az elmúlt években nagy fejlődésen megy keresztül, de ellátogat hozzánk a brit foci másik jeles képviselője, a Glasgow Rangers is. A Panathinaikoszről és a Fenerbahcéról tudjuk, hogy a szurkolóik milyen tüzes hangultot varázsolhatnak a stadionban, akár idegenben, vagy hazai pályán. Sportszakmai szempontból olyan kíhívások, megmérettetések várnak ránk, ahol esélyünk lehet a pont, pontok szerzésére minden mérkőzésen. Ehhez viszont mindig nagyon jó teljesítményre lesz szükség, adott esetben a szerencsére. Főleg itt a hazai környezetben, a Groupama Arénában, amely az elmúlt években nagyon jó erődítmény volt. Az, hogy sorozatban már hetedszer jutottunk fel egy nemzetközi kupasorozat főtáblájára, ráadásul az Európa Liga lebonyolításával ilyen szintű csapatokat fogadthatunk és utazunk majd, ezeknek minden szurkoló örülhet” – értékelte a sorsolát sportigazgatónk.

 

Cikkajánló

Élje át újra a Braga elleni fantasztikus győzelmet!

Kanikovszki és Joseph gólja mellett sok nagy helyzete is volt a Fradinak. Íme! - VIDEÓ

Ferencvárosi fölény a hét csapatában

A Sofascore statisztikai oldal három Fradi-játékost jelölt az UEL nyolcaddöntőjének heti álomcsapatába.

Nyerjen Fradis kutyaágyat és sálat az Instagramon!

Egy követéssel és egy emojival Fradi-sálat és egy kutyaágyat nyerhet az Instagram-oldalunkon.

Szabó Ferenc: „Nem bántam meg, hogy itthon maradtam”

Szülővárosában, Celldömölkön éli aktív nyugdíjas életét korábbi csatárunk, aki nem érzi magát 70 évesnek.

Közös meccsnézés a Braga elleni UEL-nyolcaddöntőn!

Ingyenes meccsnézés március 18-án a Groupama Aréna B szektora alatti kerengőn. Szurkolói kártya kötelező!

„Tudjuk, hogy nem vagytok hülyék már most ünnepelni”

Ne hagyja ki vezetőedzőnk öltözői beszédét a Braga elleni győzelem után - VIDEÓ!

„Ha fegyelmezettek vagyunk, ellenünk nagyon nehéz”

Kapusunk, Gróf Dávid az egész csapat dicsérete mellett a szurkolóknak is üzent a Braga-verés után - VIDEÓ!

Robbie Keane: "Adtunk magunknak egy kapaszkodót"

A Braga elleni 2-0-s győzelem után Robbie Keane értékelte az UEL-nyolcaddöntő első mérkőzését.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin