2023. szeptember 3.
„Fontos volt, hogy nyugodtak maradjunk”
Vezetőedzőnk, Máté Csaba a triplázó Varga Barnabást is méltatta zalaegerszegi győzelmünk után.

Mint megírtuk, magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk vasárnap kétgólos hátrányból fordítva 6-2-re legyőzte a ZTE FC-t az OTP Bank Liga 6. fordulójának zalaegerszegi mérkőzésén. A bajnoki után vezetőedzőnk, Máté Csaba sajtótájékoztatón értékelt.

- Nem ez volt a terv, hogy hamar kétgólos hátrányba kerülünk, de azt gondolom, hogy magával a kezdésünkkel nem volt probléma, hiszen az első percekben rengeteg helyzetünk volt. A ZTE vezető gólját egy figyelmetlenség előzte meg, illetve azt is el kell ismerni, hogy nagyszerű lövéssel szereztek vezetést a hazaiak. Továbbra is kezdeményezők szerettünk volna lenni, de egy szép fejessel növelte előnyét a Zalaegerszeg. Fontos volt, hogy ebben a helyzetben is nyugodtak maradjanak a játékosok. Tizenegyesből született néhány gólunk, ez mindig fájdalmas az ellenfélnek, de úgy hiszem, nem férhetett kétség a büntetők jogosságához – mondta el Máté Csaba.

A tréner újságírói kérdésre válaszolva Varga Barnabás teljesítményére is kitért. Csatárunk 12 tétmérkőzésén már 14 gólnál jár.

- Reméljük, hogy csütörtökön is így folytatja a válogatottban – folytatta vezetőedzőnk. - Ez egy bomba rajt a részéről, a teljesítménye akkor is megsüvegelendő, ha tudjuk, hogy gólkirályként érkezett hozzánk. Várjuk a folytatást tőle, de meg kell említeni a többi játékost is, akár azokban is lehet még gól, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Barni rendkívül sokat dolgozik a mezőnyben is, gólpasszokat is ad, az pedig, hogy átengedte az utolsó tizenegyes elvégzésének lehetőségét, csapatemberi nagyságát mutatja.

Most válogatott szünet következik, együttesünk legközelebb szeptember 16-án, a MOL Magyar Kupában lép majd pályára a vármegyei első osztályban szereplő Nagyecsed vendégeként.

Cikkajánló

Jegyek a DVSC elleni idegenbeli bajnokira

Megkezdődött a vendégjegyek értékesítése az április 5-én sorra kerülő mérkőzésünkre.

Gálameccsen csap össze a BVSC és a Fradi

A BVSC megalapítására emlékezünk, és felidézzük az 1996-os labdarúgó-bajnokság izgalmas hajráját is.

Elindult a jegyértékesítés az ETO elleni MK-elődöntőre!

Április 22-én bajnoki riválisunkat fogadjuk a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Pászka: „Most is libabőrös leszek, ha erre gondolok…”

Korábbi játékosunkkal sikerekről, a félig telt pohárról, és Corbu Máriuszról beszélgettünk- EXKLUZÍV INTERJÚ

Jön a Fradi Zóna elemzés legújabb adása!

A Kisvárda elleni meccs után érkezik a Fradi Zóna Elemzés by iFOREX Europe Hegedűs Henrikkel.

Indul a jegyértékesítés következő két hazai bajnokinkra

Hétfőn 14 órától tudnak jegyet venni a DVTK és a Puskás Akadémia elleni hazai bajnoki mérkőzéseinkre.

Acolatse: "Bakancslista? Egy kis bungee jumping!"

A legnagyobb hős, Amszterdam vs. Budapest, a töri szakos, CR7 - VIDEÓ!

Kovacevic bomba, döntetlen Kisvárdán

Nézze meg Franko Kovacevic gólját, illetve a meccs legnagyobb helyzeteit - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin