2020. augusztus 5.
„Gyakrabban odaértünk a Koper kapuja elé, ez biztató”
Másodedzőnk, Máté Csaba szerint a következő napokban dinamikusabbá, pontosabbá kell válnia a játékosoknak.

Mint arról korábban beszámoltunk, magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk szerdán Franck Boli és Sigér Dávid góljaival 2-0-ra legyőzte az NK Kopert a szlovéniai Gornja Radgonában rendezett felkészülési mérkőzésen. A meccset követően másodedzőnk, Máté Csaba értékelte a látottakat, illetve beszélt a következő napok feladatairól is.

- Szerdán a csapatnak az a fele játszott 60 percet, amely a keddi, Tabor Sezana elleni mérkőzésen 30-at, így a két nap alatt minden játékos megkapta a 90 percnyi terhelést. Az NK Koper ellen örömmel láttam, hogy sokkal több helyzetet tudtunk kidolgozni, mint kedden, gyakrabban odaértünk az ellenfél kapuja elé, ez biztató – kezdte Máté Csaba– Fontos, hogy az elkövetkezendő időszakban még jobban frissüljenek a játékosok, még dinamikusabbá, pontosabbá kell válniuk. A hátralévő két mérkőzésen már mindenki 90-90 percet fog játszani. A felkészülés hajrájában vagyunk, az utolsó edzőmeccsek remekül szolgálják majd, hogy készen álljunk a közelgő bajnoki rajtra és a Bajnokok Ligája selejtezőjére.

Együttesünk szombaton az osztrák élvonalban szereplő Sturm Graz, vasárnap pedig a 12-szeres cseh bajnok Sparta Praha ellen lép pályára, a következő pénteken pedig már az MTK Budapest vendége lesz az NB I idénynyitóján.

Második félidei remeklés és kétgólos Fradi-siker

Franck Boli és Sigér Dávid góljával magabiztos, 2-0-s győzelmet arattunk a szlovén élvonal újonca ellen.

A tökéletes szállodaigazgató, de hol van Rebrov fotója?

Sigér Dávid és Dibusz Dénes nem mindennapi kérdésekre is válaszolt a jól ismert kvízjátékban – VIDEÓ!

Így játszottunk döntetlent a világbajnok csapatával

Sigér pompás mozdulattal fejelt gólt Civic tökéletes beadásából • Bogdán több bravúrt is bemutatott – VIDEÓ!

Sigér: „Eldart dicsérném, a gólom inkább az ő érdeme”

Középpályásunk szerint a keddi ellenfelünk magasabb szintet képviselt, mint a korábbiak.

A szakadó esőben Sigér fejese döntetlent ért

Az FTC a szünetben még hátrányban volt, de válogatott középpályásunk egy szép akció után egyenlített.

Botka Endre: „Már az új játékosok beépítése a cél”

A kétszeres magyar bajnok védő, Botka Endre új hátvédünkről, Adnan Kovacevicről is elmondta véleményét.

Ebben különbözik egymástól a két edzőtábor

Spanyol másodedzőnk elárulta azt is, hogy Sergei Rebrov mit szeretne látni az új játékosoktól – VIDEÓ

Miha Blazic: „Számomra most a Fradi a legfontosabb”

Szlovén hátvédünk remekül érzi magát Bad Radkersburgban, ám már várja, hogy ismét mérkőzéseken játszhasson.

Laidouni: „Szeretném kiharcolni a helyemet a csapatban”

Francia játékosunk örömmel csatlakozott a Fradihoz, mellyel szeretne nagy sikereket elérni.

Cseh és osztrák sztárcsapattal is megmérkőzünk

Sergei Rebrov vezetőedző együttese négy felkészülési mérkőzést játszik a második nyári edzőtábor napjaiban.