Tovább erősödik magyar bajnoki címvédő és UEL-főtáblás férfi labdarúgócsapatunk kerete, ugyanis szerződtettük a 24 éves magyar belső védőt, Szalai Gábort.
Bemutatás
Szalai Gábor 2000. június 9-én született Kecskeméten. Itt kezdett el focizni, majd 2010-ben lett a kecskeméti utánpótlás igazolt labdarúgója. Végigjárta a klub akadémiáját, majd a 2019/20-as idényben egy MOL Magyar Kupa-mérkőzésen mutatkozott be a felnőttek között. A 2020/21-es szezonban még az NB III-ban szerepelt, majd egy évvel később már a másodosztályban futballozott, ráadásul tagja volt az élvonalba való feljutást kiharcolt kecskeméti együttesnek.
Első NB I-es szezonjában 29 mérkőzésen lépett pályára, ezeken összesen háromszor volt eredményes. Gólt szerzett a Puskás Akadémia, a Paks, valamint éppen a Ferencváros ellen is, ráadásul az idény végén klubtörténelmi ezüstérmet ünnepelhetett. A 2023/24-es idény első felében 15 mérkőzésen jutott szóhoz, ezeken négyszer volt eredményes. A szezon felénél, 2024 januárjában Svájcba, a Lausanne-Sport együtteséhez igazolt, amelynek színeiben 14 bajnokin kapott lehetőséget. A jelenleg is zajló idényben két bajnoki mellett egy kupameccs szerepel a neve mellett.
Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a Paksi FC vendégeként kezdi meg az új bajnoki szezont.
A jövőben is a FTC-ben játszik elefántcsontparti középpályásunk.
Az azeri bajnokkal és a nemzetközi porondról jól ismert Qarabaggal is megmérkőzik csapatunk Ausztriában.
A 25 éves Nathan Zohoré a francia másodosztályú Boulogne csapatától érkezik klubunkhoz.
Labdarúgóink Tiszakécske elleni felkészülési mérkőzését Dibusz Dénes és Bamidele Yusuf értékelték - VIDEÓ
Lejátszotta első mérkőzését labdarúgócsapatunk Borbély Balázs irányításával a másodosztályú Tiszakécske ellen.
Támadónk sem tudott segíteni csapatán, az ötszörös világbajnok 3-0-ra nyert.
Nagyinterjú az FTC-t közel tíz éve szolgáló futballistával, aki otthonra talált a Népligetben.