2021. július 21.
Vágó vezérletével legyőztük a szlovén kupacímvédőt
Női labdarúgócsapatunk 3-2-es győzelmet aratott a ZNK Olimpija Ljubljana elleni felkészülési mérkőzésen.

Női labdarúgócsapatunk továbbra is gőzerővel készül az UEFA Női Bajnokok Ligája augusztusi selejtezőjére, ahol a lengyel KKS Czarni Sosnowiec lesz az ellenfél. Dörnyei Balázs tanítványai már túl vannak egy felkészülési mérkőzésen a szlovéniai edzőtáborban: a ZNK Pomurje ellen játszottak 2-2-es döntetlent, igaz, akkor az időjárás is alaposan közbeszólt.

Magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes női labdarúgóink azonban nem álltak le, és már túl vannak a második edzőmeccsükön is. Az ellenfél a szlovén bajnoki ezüstérmes, a kupacímvédő ZNK Olimpija Ljubljana volt.

A Pomurje elleni találkozóval ellentétben ezúttal nagyon jól kezdtünk, a 10. percben meg is szereztük a vezetést: Szabó Viktória egy remek átadással indította Vágó Fannyt, aki egy lövőcsel után visszahúzta a rövidbe a labdát (1-0). Ellenfelünk felpörgött, és öt perccel később egyenlített (1-1). Nem fogott meg minket a szlovén együttes gyors válasza, ugyanis harminc percnyi játék után Vágó ismét eredményes volt (2-1). Nem kellett sokat várni, és magyar válogatott támadónk harmadszor is bevette a ljubljanai együttes hálóját: Linden passzolt Vágónak, aki gondolkodás nélkül lőtt, kísérlete megpattant az egyik blokkolni igyekvő védő lábán, de a labda így is a kapuba került (3-1). Az első játékrészben újabb gól már nem esett, így 3-1-es előnnyel vonultunk pihenőre.

Vezetőedzőnk a szünetben szinte lecserélte a teljes csapatot.

Nagy elánnal kezdte a második félidőt az Olimpija Ljubljana, aminek tíz perc után meg is lett az eredménye: egy büntetőből sikerült egy gólra csökkenteni a különbséget. Dörnyei a 70. percben ismét belenyúlt a csapatba, Zlidnis és Fenyvesi érkezett Lukas és Csányi helyére, majd három percell később Papp Lucát Pusztai váltotta.

Bár mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, élni egyik fél sem tudott velük, így a Ferencváros 3-2-re legyőzte a ZNK Olimpija Ljubljanát az edzőtábor második felkészülési mérkőzésén.

Női labdarúgás, felkészülési mérkőzés
FTC-Telekom – ZNK Olimpija Ljubljana 3-2 (3-1)

FTC (első félidő): Bednar – Mosdóczi, Zlidnis, Lukas – Nagypál, Csányi, Fenyvesi, Pusztai, Szabó – Vágó, Linden

FTC (második félidő): Bednar – Mosdóczi, Rőhberg, Lukas (Zlidnis, 70.) – Czellér, Csányi (Fenyvesi, 70.), Papp, Németh, Ivanusa – Siklér, Nagy

Vezetőedző: Dörnyei Balázs

Gólszerzőink: Vágó (10., 32., 35.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.