2022. október 19.
Továbbvittük a lendületet, 13 góllal győztünk!
A szorosabb első negyedóra után uraltuk a mérkőzést, és nagyon simán legyőztük a Vácot.

A Bajnokok Ligája-címvédő Vipers elleni bravúros pontszerzés után hétközi bajnokival folytatta az idényt női kézilabdacsapatunk, amely a Vácot fogadta. A meccs egyik különlegessége volt, hogy a novemberi Európa-bajnokság miatt jó ideig, egészen pontosan december 10-ig nem lesz hazai összecsapása a lányoknak.

Az ősz hazai zárásaként jó játékban és magabiztos győzelemben reménykedtek a szurkolók, és Kovács Anettnek fél perc sem kellett, hogy góljával jelezze, ő is hasonlóképpen gondolkozik. Sőt, a harmadik percben Janurik Kinga hajszálpontos indítása után Hársfalvi Júlia talált be, és már 3-1-re vezettünk. Ezt követően viszont kicsit megálltunk, akadtak pontatlanságok mind támadásban, mind pedig védekezésben, így nem sokkal később már 5-4-gyel a váciaknál volt az előny.

Sikerült aztán rendezni a sorokat, gyorsan visszavettük a vezetést, a 17. percben Dragana Cvijics vágta a kapuba a labdát, és már 11-8 volt ide, a félidő hajrájára pedig Kovács újabb indulásból szerzett találata után már hatgólos előnnyel fordulhattunk. És akkor rátettünk még egy lapáttal: Hársfalvi gyönyörű labdaszerzését követően csaknem félpályáról ívelt az üres kapuba, közönségünk pedig tizet számolt a vendégekre; a félidei 23-12-es eredményt a helyzeteit biztos kézzel értékesítő Cvijics állította be.

A folytatásban annyira már nem volt egyoldalú a küzdelem, mint az első játékrész hajrájában, de így is rápakoltunk még kettőt a tetemes előnyre, bő negyven perc után 31-18 állt az eredményjelzőn. Klujber Katrin remek cundergóllal gondoskodott a közönség szórakoztatásáról, Cvijics pedig egész egyszerűen tarthatatlan volt, és úgy tűnt, ezen a napon nem tud hibázni (34-19). A Vác vezetőedzője, Herbert Gábor hét perccel a vége előtt kért időt, akkor már tizenhattal vezettünk (39-23).

A hajrában a legnagyobb örömöt az váltotta ki a szurkolókból, hogy fiatal játékosunk, Buzsáki Bodza is betalált (a negyvenegyedik gólunkat szerezte), és persze a győzelemnek is joggal szólt a taps, az előnyükből ugyan a végére kicsit leadva, de összességében remek játékkal, tizenhét beálló-góllal(!), 42-29-re győztünk, és sikeresen hangoltunk a szombati, csehországi Bajnokok Ligája-összecsapásra.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
5. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Praktiker-Vác 42-29 (23-12)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna, Budapest
Időpont: 2022. október 19., 18:00
Játékvezetők: Altmár Kristóf, Horváth Márton
Gólszerzők:
Cvijics 10, Klujber 6, Hársfalvi 5, Kisfaludy 5, Kovács A. 5, Kukely 5, Márton 3, Edwige 2, Buzsáki 1, ill. Kuczora 12 (4), Marincsák 7, Schatzl 4, Helembai 3, Bánfai 1, Ferenczy 1, Kurucz 1.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.

Harmadszor is legyőznénk az MTK-t az idény során

Női kézilabdacsapatunk kedden hazai pályán találkozik az MTK-val a bajnokság tizenhetedik fordulójában.