2019. július 13.
Egyéni csúccsal indult Fradi-szempontból a vizes vb!
Székelyi Dániel pályafutása legjobb világbajnoki teljesítményével 6. lett 5 km-en nyílt vízi úszásban.

Július 12-28. között a dél-koreai Kvangdzsuban rendezik az idei vizes világbajnokságot, 18 Fradi-sportolóval. A program első Fradi-szereplője Székelyi Dániel volt, aki magyar idő szerint szombat hajnalban ugrott vízbe a férfi nyílt vízi úszók 5 kilométeres versenyében.

Versenyzőnk kiválóan szerepelt, az élmezőnyben végzett, és pályafutása eddigi legjobb világbajnoki szereplését produkálva a hatodik helyen végzett! A szám világbajnoka honfitársunk, Rasovszky Kristóf lett, megszerezve ezzel az első magyar vb-aranyat!

Székelyi a futamot követően az M4 Sportnak elmondta, mindvégig megpróbálta elkerülni a verekedést a vízben, és sikerült teljesítenie az előzetesen kitűzött célját, azaz az első tíz közé jutást, amellyel megalapozta a 10 kilométeres viadalt.

A kétszer hosszabb távon hétfőn ugranak vízbe a versenyzők, az első tíz hely olimpiai kvalifikációt ér - egy országból legfeljebb két úszó indulhat Tokióban.

A vizes vb Fradi-menetrendje és további információk ITT!

2019-es vizes világbajnokság, Kvangdzsu, Dél-Korea

Nyílt vízi úszás, 5 km
6.
Székelyi Dániel (FTC) 53:34.4

Szilágyi Liliána legyőzte a világbajnokot Kínában!

Az FTC úszója több, mint egy másodperccel előzte meg 200 méter pillangón a szám aktuális magyar világbajnokát.

Szilágyi: arany, Verrasztó testvérek: ezüstök!

Az FTC úszói öt éremmel zárták az év végi győri nemzetközi viadalt.

Rp. úszó OB: Két újabb éremmel zártunk!

Mihályvári-Farkas Viktória ezüst-, Szokol Szonja bronzérmet szerzett az úszó ob utolsó napján.

Az utolsó napon is fradista érmekért szoríthatunk

Lezajlottak a rövidpályás úszó országos bajnokság utolsó napjának előfutamai.

Két Verrasztó-aranyérem mellett két bronzot is nyertünk

Verrasztó Dávid két érmet, nővére egy aranyat, míg Mihályvári-Farkas egy bronzot nyert az ob-n.

Számos sportolónk úszhat ma is éremért

A Ferencváros sportolói hét számban lesznek érdekeltek a rövidpályás úszó ob ma esti döntőin.

Rp. úszó OB: Verrasztó Dávid újabb érmet szerzett

A Fradi sportolója a szerdai, két bronzérem után csütörtökön is szerzett egyet.

Rp. úszó OB: nyolc számban döntőzünk a második napon

Az FTC úszói csütörtök délelőtt is jól szerepeltek a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon.