2019. december 11.
Rp. úszó OB: Négy számban hat döntős az első napon
Jól kezdtek a Ferencváros úszói a rövidpályás országos bajnokság első napi előfutamaiban Kaposváron.

December 11-e és 14-e között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Az FTC úszói a bajnokság első napján, szerdán összesen tizenegy versenyszámban voltak érdekeltek.

A délelőtti előfutamok alapján összesen négy számban lesz ferencvárosi érdekeltségű úszó az első napi döntőkben. Férfi 100 méteres vegyesúszásban a mindössze 19 éves Hímer Krisztofer 8. idővel jutott be a többek között Kozma Dominik, Bernek Péter és Cseh László nevével fémjelzett döntőbe. A nőknél ugyanezen a távon Verrasztó Evelyn és Szokol Szonja lesznek ott a döntőben. Rajtuk kívül finalista lett még férfi 200 pillangón Verrasztó Dávid és Biczó Bence, valamint a 4x50 méteres mix vegyesváltó Hímer Krisztofer-Mészáros Dániel-Szokol Szonja-Verrasztó Evelyn összeállításban, míg női 50 gyorson Verrasztó Evelyn, 200 férfi pillangón Mándli Benedek és Török Dominik Márk, 200 női pillangón pedig Mihályvári-Farkas Viktória B döntőzik.

Az FTC női 800 gyorson és férfi 1500 gyorson is képviseltette magát Fehérvári Réka, illetve Gálicz Péter, Gálicz László és Székelyi Dániel révén.

Ott volt még klubunk versenyzői közül, ám az előfutamok után búcsúzott a 11. helyen záró 4x100 méteres mix gyorsváltó Mészáros Dániel-Székelyi Dániel-Fehérvári Réka-Mihályvári-Farkas Viktória összeállításban, valamint az 50 férfi gyorson 34. Mándli Benedek, 40. Mészáros Dániel, és 55. Gálicz Péter, a 200 férfi pillangón 9., a döntőről mindössze 4 századdal lemaradó Török Dominik Márk, 16. Mándli Benedek, és 27. Gálicz László, a 200 női pillangón 11. Mihályvári-Farkas Viktória, illetve a 100 férfi mellen 17. Hímer Krisztofer, 21. Selmeci Levente és 23. Török Dominik Márk.

Az első napi finálék 18.00-kor kezdődnek.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.