2019. július 16.
Tisztes helytállás a brutálisan erős mezőnyben
Székelyi Dániel 27. helyen végzett a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a kvangdzsui vizes vb-n.

Mint arról beszámoltunk, szombaton az FTC hosszútávúszója, Székelyi Dániel egyéni csúccsal bravúros hatodik helyet szerzett a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság 5 kilométeres, nyílt vízi számában. Magyar bajnokunk a magyar idő szerint kedd hajnalban megrendezett 10 kilométeres versenyen is indult, amely egyben olimpiai kvalifikációs viadal is volt.

A 75 fős mezőnyben Dani a verseny elején bekerült egy nagyobb bolyba, ahonnan nehezen szabadult ki és bár fokozatosan javított a pozícióján, végül 1:50:11.3-as idővel teljesítette a távot, ezzel pedig a 27. helyen végzett.

Az olimpiai kvóta így sajnos még nem lett meg, ugyanis a kvalifikációs szabályok értelmében a világbajnokság első tíz helyezettje - egy országból legfeljebb két úszó indulhat Tokióban – szerzett jogot a tokiói indulásra. Az az ország, amelynek a versenyzője nem kerül be a legjobb tízbe, jövőre ismét próbálkozhat, azonban a júniusi, setúbali világkupa-viadalon már országonként legfeljebb csak egy kvóta szerezhető.

(Fotó: Derencsényi István/MÚSZ)

Szilágyi Liliána legyőzte a világbajnokot Kínában!

Az FTC úszója több, mint egy másodperccel előzte meg 200 méter pillangón a szám aktuális magyar világbajnokát.

Szilágyi: arany, Verrasztó testvérek: ezüstök!

Az FTC úszói öt éremmel zárták az év végi győri nemzetközi viadalt.

Rp. úszó OB: Két újabb éremmel zártunk!

Mihályvári-Farkas Viktória ezüst-, Szokol Szonja bronzérmet szerzett az úszó ob utolsó napján.

Az utolsó napon is fradista érmekért szoríthatunk

Lezajlottak a rövidpályás úszó országos bajnokság utolsó napjának előfutamai.

Két Verrasztó-aranyérem mellett két bronzot is nyertünk

Verrasztó Dávid két érmet, nővére egy aranyat, míg Mihályvári-Farkas egy bronzot nyert az ob-n.

Számos sportolónk úszhat ma is éremért

A Ferencváros sportolói hét számban lesznek érdekeltek a rövidpályás úszó ob ma esti döntőin.

Rp. úszó OB: Verrasztó Dávid újabb érmet szerzett

A Fradi sportolója a szerdai, két bronzérem után csütörtökön is szerzett egyet.

Rp. úszó OB: nyolc számban döntőzünk a második napon

Az FTC úszói csütörtök délelőtt is jól szerepeltek a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon.