2019. július 16.
Tisztes helytállás a brutálisan erős mezőnyben
Székelyi Dániel 27. helyen végzett a nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a kvangdzsui vizes vb-n.

Mint arról beszámoltunk, szombaton az FTC hosszútávúszója, Székelyi Dániel egyéni csúccsal bravúros hatodik helyet szerzett a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság 5 kilométeres, nyílt vízi számában. Magyar bajnokunk a magyar idő szerint kedd hajnalban megrendezett 10 kilométeres versenyen is indult, amely egyben olimpiai kvalifikációs viadal is volt.

A 75 fős mezőnyben Dani a verseny elején bekerült egy nagyobb bolyba, ahonnan nehezen szabadult ki és bár fokozatosan javított a pozícióján, végül 1:50:11.3-as idővel teljesítette a távot, ezzel pedig a 27. helyen végzett.

Az olimpiai kvóta így sajnos még nem lett meg, ugyanis a kvalifikációs szabályok értelmében a világbajnokság első tíz helyezettje - egy országból legfeljebb két úszó indulhat Tokióban – szerzett jogot a tokiói indulásra. Az az ország, amelynek a versenyzője nem kerül be a legjobb tízbe, jövőre ismét próbálkozhat, azonban a júniusi, setúbali világkupa-viadalon már országonként legfeljebb csak egy kvóta szerezhető.

(Fotó: Derencsényi István/MÚSZ)

Hetedik helyezés a Junior Úszó Világbajnokságon

Az FTC úszója, Török Dominik Márk hetedik helyen ért be 400 méter vegyesen a budapesti Úszó vb-n.

Megvan a világbajnoki döntő!

Török Dominik Márk kiváló úszással bejutott a 400 méter vegyes fináléjába a budapesti Junior Világbajnokságon!

Világbajnoki cím és még négy érem Newcastle-ból

Az FTC úszója és triatlonosa kiválóan szerepelt a szervátültetett sportolók XXII. Világjátékán – VIDEÓ!

Junior vb: folytatásként ötödik hely

Mihályvári-Farkas Viktória ötödikként zárt 800 gyorson a budapesti junior úszó vb-n.

Hatodik hely nyitásként Mihályvári-Farkas Viktóriától

Mihályvári-Farkas Viktória, az FTC úszója a hatodik helyen végzett 400 méter vegyesen a junior vb-n.

Mihályvári-Farkas Viktória döntős a junior vb-n!

Mihályvári-Farkas Viktória első számában, 400 méter vegyesen rögtön a döntőbe jutott!

Szenzációs Európa Kupa-érem!

Nyíltvízi úszónk, Székelyi Dániel a második helyen végzett az ohridi Európa Kupa-futamon.

Nagy csata a világklasszissal, két érem lett a Fradié!

Székelyi Dániel ezüst-, míg Gálicz Péter bronzérmes lett a Lupa-tavi Európa-bajnoki tesztversenyen.