2019. június 23.
Ezüst- és bronzérem Rómából
Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Szilágyi Liliána 200 pillangón szerzett érmet a Sette Collin.

56. alkalommal rendezték meg Rómában a nyár egyik slágereseményét az úszók körében, a Sette Colli nemzetközi nagymedencés úszóversenyt. Az FTC úszó szakosztályát a nemzetközi versenyeken már-már szokásos csapatunk, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn, Biczó Bence és Verrasztó Dávid képviselték.

A háromnapos verseny első napján Szilágyi Liliánáért szoríthattunk, aki 50 pillangón a B döntő 7. helyén végzett.

A második napon aztán beindultak az események, úszóink a délelőtti előfutamokon több döntős helyezést is kiharcoltak. A nap legjobban teljesítő fradistája Verrasztó Dávid volt, háromszoros Európa-bajnok klasszisunk 400 vegyesen ugyan ezúttal is kikapott a japán Szeto Daijától, ám így is felállhatott a dobogó második fokára. 100 női pillangón Szilágyi Liliána a 6. helyen ért célba, míg Verrasztó Evelyn ugyanebben a számban a B döntő 3. helyét szerezte meg. A férfiaknál 100 pillangón Milák Kristóf verhetetlen volt, Biczó Bence a 7. helyen végzett.

A zárónap remekül indult fradista szempontból, 200 női pillangón ugyanis színmagyar dobogónak tapsolhatott a római közönség, amelynek Szilágyi Liliána is részese volt, aki Kapás Boglárka és Jakabos Zsuzsanna mögött végezve bronzérmet szerzett. Verrasztó Evelyn 200 gyorson is a B döntőig jutott, ahol a 6. helyet szerezte meg. A nap és egyben a verseny zárásaként 200 vegyesen Verrasztó Dávid a 4. helyen ért célba, mindössze hat tizeddel lemaradva a dobogóról a hazai medencében úszó olasz Alberto Razzetti mögött.

Remek hétvégét zárt úszó utánpótlásunk

Az FTC legkisebb úszói február 20-án és 21-én két versenyen is igazi éremesőt produkáltak.

Verrasztó Dávid hatalmas fölénnyel nyert 400 vegyesen

Klasszisunk mellett Török Dominik Márk 200 méter mellen remekelt az Olimpiai Felkészülési Versenyen.

Biczó Bence bronzérmes 200 pillangón Nizzában

Az FTC úszója két honfitársa mögött végzett a harmadik helyen fő számában a Camille Muffat-emlékversenyen.

Verrasztó Dávid 200 méteren mindent vitt Győrben

Az FTC úszói 16 versenyszámban összesen 11 győzelmet arattak a rangos győri viadalon.

Verrasztó Evelyn három aranya Székesfehérvárról

Az FTC úszói összesen 14 érmet, köztük öt aranyat, három ezüstöt és hat bronzot szereztek.

28 aranyérem a Verrasztó testvérek vezérletével

Az FTC úszói a felnőtt és az utánpótlás korosztályban is taroltak a XV. Diapolo Cikluszáró Úszóversenyen.

Újabb két ezüsttel és egy bronzzal zártuk az úszó ob-t

Verrasztó Evelyn kevéssel maradt le az aranyról, Mihályvári-Farkas Viktória és Szokol Szonja is érmes lett.

Verrasztó Dávid magyar bajnok lett 400 méter vegyesen!

Klasszis úszónk mellett Verrasztó Evelyn és Mihályvári-Farkas Viktória is érmet nyert az ob negyedik napján.