2019. június 23.
Ezüst- és bronzérem Rómából
Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Szilágyi Liliána 200 pillangón szerzett érmet a Sette Collin.

56. alkalommal rendezték meg Rómában a nyár egyik slágereseményét az úszók körében, a Sette Colli nemzetközi nagymedencés úszóversenyt. Az FTC úszó szakosztályát a nemzetközi versenyeken már-már szokásos csapatunk, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn, Biczó Bence és Verrasztó Dávid képviselték.

A háromnapos verseny első napján Szilágyi Liliánáért szoríthattunk, aki 50 pillangón a B döntő 7. helyén végzett.

A második napon aztán beindultak az események, úszóink a délelőtti előfutamokon több döntős helyezést is kiharcoltak. A nap legjobban teljesítő fradistája Verrasztó Dávid volt, háromszoros Európa-bajnok klasszisunk 400 vegyesen ugyan ezúttal is kikapott a japán Szeto Daijától, ám így is felállhatott a dobogó második fokára. 100 női pillangón Szilágyi Liliána a 6. helyen ért célba, míg Verrasztó Evelyn ugyanebben a számban a B döntő 3. helyét szerezte meg. A férfiaknál 100 pillangón Milák Kristóf verhetetlen volt, Biczó Bence a 7. helyen végzett.

A zárónap remekül indult fradista szempontból, 200 női pillangón ugyanis színmagyar dobogónak tapsolhatott a római közönség, amelynek Szilágyi Liliána is részese volt, aki Kapás Boglárka és Jakabos Zsuzsanna mögött végezve bronzérmet szerzett. Verrasztó Evelyn 200 gyorson is a B döntőig jutott, ahol a 6. helyet szerezte meg. A nap és egyben a verseny zárásaként 200 vegyesen Verrasztó Dávid a 4. helyen ért célba, mindössze hat tizeddel lemaradva a dobogóról a hazai medencében úszó olasz Alberto Razzetti mögött.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.