2021. július 4.
Döntetlen a spanyolokkal, ezüst a BENU-kupán
A magyar férfi vízilabda-válogatott fradistákkal a soraiban 11-11-re végzet Spanyolországgal a Margitszigeten.

Az oroszok elleni siker és a horvátoktól elszenvedett vereség után vasárnap kora délután Spanyolország várt a magyar férfi vízilabda-válogatott a Margitszigeten megrendezett BENU-kupán.

Mivel a horvátok délelőtt legyőzték az oroszokat, így eldőlt, hogy a mieink legjobb esetben ezüstérmesek lehetnek. Ehhez azonban legalább döntetlenre volt szükségük a szintén egy-egy győzelemmel és vereséggel álló spanyolok ellen.

Az első negyedben hiába szereztünk vezetést, Spanyolország fordított (1-2). A második nyolc percben felpörgött Märcz Tamás csapata és a ferencvárosi Varga Dénes vezérletével 5-4-re megfordította az eredményt a nagyszünetig.

A harmadik játékrészt is a spanyolok nyerték meg, így a mindent eldöntő utolsó negyedre 7-7-es döntetlennel vonulhattak a csapatok. A negyed spanyol vezetéssel indult, majd kiegyenlítettünk, ezután pedig felváltva estek a gólok. Két perccel a vége előtt Spanyolország megszerezte a 11. gólját, de győznie nem sikerült, ugyanis 45 másodperccel a lefújás előtt Vámos Márton távolról hatalmas gólt lőtt, így második találatának is köszönhetően 11-11-es döntetlennel és ezüstéremmel zártuk a felkészülési tornát.

A fradisták közül Varga és Vámos kétszer-kétszer, míg Zalánki Gergő egyszer volt eredményes.

FÉRFI VÍZILABDA
BENU-KUPA (Margitsziget)
3. FORDULÓ
Magyarország–Spanyolország 11–11 (1–2, 4–2, 2–3, 4–4)
Gólszerzőink: Varga D., Vámos, Pásztor 2-2, Hárai, Manhercz, Erdélyi, Hosnyánszky, Zalánki 1-1
A felkészülési torna végeredménye: 1. Horvátország (6 pont), 2. Magyarország (4 pont, 41-38), 3. Spanyolország (4 pont 37-37), 4. Oroszország (0 pont)

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.