2019. június 8.
BL-győztes az FTC-Telekom Waterpolo!
A 10-10-re végződő rendes játékidőt követően ötösökkel győzött az FTC-Telekom Waterpolo a hannoveri döntőben!

Büntetőpárbaj

6. pár: Jansik Szilárd értékesíti a maga ötösét, Vogel Soma pedig véd, így 4-3-ra nyeri a büntetőpárbajt az FTC-Telekom Waterpolo!

5. pár: Nikola Jaksic góljával 3-2-re vezetett az FTC, ám a görögök játékosa egyenlített.

4. pár: Kállay Márk kapufát lő, ellenfele viszont nem hibázik, ismét egyenlő, 2-2.

3. pár: Aaron Younger betalál, ellenfele pedig kapufát lő, így a harmadik sorozat után 2-1-re vezet az FTC!

2. pár: Sedlmayer Tamás belövi a maga ötösét, a görög játékos pedig kapufát talál, így két pár után 1-1!

1. pár: Jansik Szilárd az első lövő, ám az FTC-Telekom Waterpolo játékosa hibázott. A görög pólós nem, egy pár után 1-0-ra vezet az Olympiacos.

A rendes játékidő 10-10-es döntetlennel ért véget, büntetőpárbaj dönt a Bajnokok Ligája 2018/2019-es győztesének kilétéről!

Negyedik negyed

32. perc: Emberelőnyben támadunk, ám a görögök kapusa véd. Véget ér a rendes játékidő, ötméteresek döntenek a serlegről!

32. perc: 40 másodperc van hátra, az FTC-Telekom Waterpolo támad, de Varga Zsolt is időt kért.

31. perc: 64 másodperccel a vége előtt, 10-10-es állásnál a görögök támadnak, ám az Olympiacos edzője időt kért.

31. perc: A feszültség a tetőfokára hág.

30. perc: másfél perc van hátra, Vámos Márton is kipontozódott. Ami ennél is nagyobb probléma, hogy kiegyenlített az Olympiacos, 10-10.

30. perc: Megtört a gólcsend, görög gól után egyetlen találat az előnyünk. 10-9 ide.

Számos hiba mindkét oldalon, változatlanul kettő az előnyünk. Hiába, nagy a tét.

25. perc: Az első gól megint a görögöké, ezzel kettőre, 10-8-ra "olvad" az előnyünk.

Harmadik negyed

24. perc: Kapufa itt, hiba ott - háromgólos előnyből, 10-7-ről várjuk az utolsó nyolc percet!

23. perc: Vogel Soma ismét fontos védéssel jelentkezik, az ellentámadásból pedig Aaron Younger talál be! 10-7-re vezetünk!

22. perc: Varga Dénes kipontozódott. Közte kettő, időt is kértek a görögök.

22. perc: A háromgólos vezetésért támadtunk 9-7-nél, amikor Varga Zsolt időt kért.

21. perc: Görög részről Obradovic lő kapufát, de a kontránk nem tartott sokáig, újra az Olympiacos támad.

20. perc: Mitrovic! Ez most nagyon kellett, újra kettő az előny! 9-7!

20. perc: Kár a kihagyott ötösért, már csak azért is, mert az ellentámadásból gólt szereztek a görögök. Egy az előnyünk, 8-7.

19. perc: Aaron Younger kihagyott egy ötöst, a kapufa nem volt velünk.

19. perc: Támadtunk, de Nikic ellen fújtak, így megint védekezni kényszerülünk.

17. perc: Vogel Soma ezúttal tehetetlen volt, betalálnak a görögök, de még mindig 8-6 ide.

17. perc: Ezúttal a görögöké a labda, az Olympiacos vezetheti az első támadást. Sedlmayer Tamást ráadásul kiküldi a játékvezető.

Második negyed

16. perc: Öt másodperc volt hátra a félidőből, amikor Vámos Márton újabb bombájával 8-5-re módosult az állás!

16. perc: Paulo Obradovic betalál, de az ellenfél gólja után továbbra is vezetünk (7-5).

Stabil alap: kapusunk, Vogel Soma eddig nyolc lövésből négyet hárított.

15. perc: újabb kihasznált emberelőny, megszerzi első hannoveri gólját Slobodan Nikic! 7-4 ide!

14. perc: Bejött az időkérés, Stefan Mitrovic újabb góljával ugyanis 6-4 ide! Fontos találat!

14. perc: Varga Zsolt kért újra időt.

14. perc: zárkózik az Olympiacos, Varga Dénes kiállítása miatt emberhátrányban voltunk, amikor a görög csapat feljött 5-4-re.

Az utóbbi másfél percben több hibával játszanak a csapatok, sorra szórják el a labdákat.

12. perc: Erről lemaradtunk, betalál a görög csapat, 5-3-ra módosítva az állást.

10. perc: Vámooooooos Márton! Bombagóllal: 5-2!

10. perc: Aaron Younger pattint a bal felsőbe, ezzelvisszaállítja a kétgólos fórt, 4-2!

9. perc: Genidounias kegyetlen erejű büntetője után zárkózik az Olympiacos, 3-2-re vezetünk.

9. perc: Miénk a második ráúszás is, támad a Ferencváros!

Első negyed

8. perc: Varga Dénes lövése zárja a játékrészt. Nincs újabb gól, de így is 3-1-re vezetünk!

8. perc: Remek védekezés után újra a 3-1-re vezető FTC támad, ekkor - fél perccel a vége előtt - Varga Zsolt kért időt.

7. perc: Ziccerben az Olympiacos, ám Vogel Soma véd, a fordulásból pedig Varga Dénes szerez gólt! Már 3-1-re vezetünk!

6. perc: Alig két perc van hátra, 2-1-es vezetésünknél időt kér az Olympiacos mestere.

6. perc: A kétgólos vezetésért támadunk, miután a görögök játékosa fölé dobta a labdát.

6. perc: Ismét vezetünk! 2-1! Stefan Mitrovic!

4. perc: Konstantinos Genidounias egalizál, 1-1.

2. perc: Kettős emberelőnyben a görögök, de nem sokáig, kisvártatva két görögöt is kiküldenek.

1. perc: Miénk az első ráúszás és a gól is, egy ide! Mezei Tamás!

A mérkőzés előtt

Túlerőben a görög szurkolók: a nagyjából 30 fős magyar mag körülbelül 300 göröggel szemben szurkol.

Mint ismert, Európa Kupa-címvédő csapatunk története során először jutott el a legrangosabb európai klubsorozat, a Bajnokok Ligája fináléjáig. Az idáig vezető út első állomása a csütörtöki negyeddöntő volt, amikor együttesünk a Jug Dobrovnik csapatát győzte le 10-9-re. A pénteki elődöntőben a CNA Barceloneta bravúros, 9-7-es legyőzésével folytatódott az álom.

Ellenfelünk, az Olympiakosz Pireusz címvédőként a Bresica 8-7-es legyőzésével kezdte a nyolcas döntőt, pénteken a négy között a Pro Reccót verte 12-11-re.

A honlapunkon korábban megjelent cikkben megírtuk: 190 napja már találkozott egymással a két csapat. Akkor a teltházas Császár-Komjádi Sportuszodában rendezték meg az Európai Szuperkupa döntőjét a BL-címvédő Olympiakosz Pireusz és az Euro Kupa-győztes Ferencváros között. A rendkívül kiélezett meccs döntetlennel zárult, az ötmétereseket pedig a mieink nyerték meg.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntő, Hannover

Döntő

Olympiacos–FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (1-3, 4-5, 2-2, 3-0)

Ötméteresek után: 13-14

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.