2020. január 9.
Meglepetés a LEN-nél - Varga Dénes nincs az első ötben
A BL-győztes FTC-Telekom Waterpolo csapatából ketten kerültek be a legjobbak közé a LEN-szavazásán.

A vizes sportokat tömörítő európai szövetség (LEN) megnevezte 2019 legjobbjait úszásban, nyíltvízi úszásban, műugrásban, műúszásban és vízilabdában. A LEN büró tagjai és az európai nemzeti szövetségek szavazhattak a fent felsorolt sportágak mindkét szakágában. A kategóriák végeredménye ITT található.

A férfi vízilabdázóknál az olasz válogatottal világbajnokságot nyerő Francesco Di Fulvio lett az első, aki a Total Waterpolo nemzetközi szakportál voksai alapján a második helyen végzett Varga Dénes mögött. Hatalmas meglepetésre a Fradi csapatkapitánya, napjaink egyik, ha nem a legkiválóbb pólósa nemhogy dobogóra, de még az első ötbe sem fért be a LEN-szavazásán. Ugyan a világbajnokságon ujjtörés hátráltatta, de klubcsapatával Bajnokok Ligáját, Európai Szuperkupát, Magyar Kupát és bajnokságot nyert, a BL Final8 legjobb játékosának (MVP) választották Hannoverben.

Di Fulvio mögött a spanyol válogatott vb-ezüstérmes kapusa Dani Lopez végzett – aki egyébként a Barcelonetával kikapott az FTC ellen a BL-elődöntőjében, ahol Varga Dénes három gólt lőtt neki, a harmadik helyezett Nikola Jaksic, aki az FTC-vel nyert négy trófeája mellett Szerbiával a Világligában is aranyérmes lett, a negyedik Vámos Márton, míg az ötödik helyen Ante Vukicevic található, aki Euro Kupát nyert a Marseille csapatával és vb-bronzérmes volt Horvátországgal.

LEN Awards 2019 – A legjobb férfi vízilabdázó kategóriája (zárójelben a szavazatok aránya)

1. Francesco di Fulvio (olasz) 52,2 %

2. Dani Lopez (spanyol)  17,4 %

3. Nikola Jaksic (szerb) 13,8 %

4. Vámos Márton (magyar) 8,3 %

5. Ante Vukicevic (horvát) 8,3 %

A nőknél második lett a magyar válogatott csapatkapitánya Keszthelyi-Nagy Rita, aki a világbajnokság gólkirálya volt 2019-ben. Az UVSE klasszisát csupán a spanyolok vb-ezüstérmes kapusa, Laura Ester előzte meg a szavazáson.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.