Kiosztották a sportág egyik legrangosabb egyéni díját, amit jóformán a vízilabda Aranylabdájának is nevezhetünk, hiszen a labdarúgáshoz hasonlóan itt is egy neves szakportál, jelen esetben a Total Waterpolo szerkesztősége kéri fel 2017 óta minden év végén a legnevesebb edzőket, szövetségi kapitányokat, a legjobb válogatottak csapatkapitányait és klasszisait, korábbi győzteseket, illetve a vízilabda-szakírókat a világ minden tájáról, hogy szavazzák meg, kik voltak az adott év legkiemelkedőbb játékosai mindkét szakágban.
Eddig két alkalommal is ferencvárosi pólós érdemelte ki a rangos díjat, hiszen 2019-ben Varga Dénes lett a legjobb, miután Bajnokok Ligája-győzelemre vezette a zöld-fehéreket, 2024-ben pedig Dusan Mandics az olimpiai arany, és minden klubtrófea mellé begyűjtötte ezt az egyéni elismerést is.
KESZTHELYI ÉS ORTIZ IS OTT VAN AZ ÉV CSAPATÁBAN
A nőknél és a férfiaknál is az aktuális világbajnok csapat húzóembere lett a világ legjobbja, hiszen a görög Foteini Tricha, illetve a spanyol Álvaro Granados kapta a legtöbb szavazatot. A Fradiba nyáron érkező Keszthelyi Rita a harmadik, Beatriz Ortiz a pedig a negyedik lett. Saját nevelésű játékosunk, Neszmély Boglárka a hetedik helyen zárt a listán, de posztján csak egyvalaki előzte meg, ami azt jelenti, hogy a világ második legjobb kapusának tartja a szakmai zsűri, ami hatalmas elismerés.
KÉT BL-GYŐZTES AZ ÁLOMCSAPATBAN - MANHERCZ LEMARADT AZ ELSŐ HELYRŐL
A férfiaknál két BL-győztes pólósunk is felfért a képzeletbeli dobogóra. Manhercz Krisztián a második helyen zárt, a tavalyi győztes Dusan Mandics pedig harmadik lett. Rajtuk kívül még hat FTC-játékos is kapott szavazatokat szép számmal. Sőt, a kilencedik helyen végző Vámos Mártont, és a tizedik Sztilianosz Argiropuloszt is többen jelölték meg az év legjobbjának. Vogel Soma, Miguel De Toro, Edoardo Di Somma, és Fekete Gergő is szerepelt álomcsapatokban.
A VÁLOGATOTT SIKEREK MEGELŐZTÉK A KLUBTRÓFEÁKAT
Manhercz nagy csatát vívott Álvaro Granadosszal a „Total Player"-címért. A spanyol klasszis Világkupát és világbajnokságot nyert - többek között az FTC centerével, Miguel De Toróval az oldalán - az év főeseményén, Szingapúrban pedig kiemelkedő teljesítményt nyújtott válogatottjában, a döntőben épp a magyarokat legyőzve. Granados ugyanakkor klubszinten alulmaradt Manhercz Krisztiánékkal szemben, hiszen a BL-ben harmadik lett a Barcelonetával, a Szuperkupát pedig az FTC nyerte az akkor már Granadosszal felálló Pro Recco ellen.
MVP-címek száma: Granados 14, Manhercz 9
A szavazók többsége tehát többre értékelte a válogatott sikereket, mint a klubtrófeákat, illetve Manhercz hatgólos BL-döntőjét, aki abszolút megérdemelte volna a világ legjobb játékosa címet az egész naptári évben nyújtott fantasztikus produkciójáért. Maga a játékos egyébként "pályafutása legjobb évének" nevezte 2025-öt a fradi.hu-nak adott interjújában.
CSAK FTC-PÓLÓS NYÉKI ÁLOMCSAPATÁBAN
A Total Waterpolo természetesen felkérte a BL-győztes együttes vezetőedzőjét is, aki némileg elfogultan, de megindokolva csak FTC-játékossal töltötte fel a 2025-ös álomcsapatát, amelyben Manhercznek adta az MVP-címet.
„Szerencsés vagyok, hogy ilyen játékosaim vannak, akik fantasztikus évet zártak azzal, hogy mindent megnyertek az FTC-vel. Azért csak saját játékosok kerültek be nálam az év csapatába, mert én tudom, hogy milyen munkát végeznek el minden nap a sikerért. Nehezen hagytam ki Fekete Gergőt és Vigvári Vendelt, mert mindketten felnőttek a klasszisok szintjére ebben az évben. Voltak még kimagasló teljesítmények 2025-ben, például Alvaro Granados, Unai Aguirre, vagy Bernat Sanahuja részéről, de azt gondolom, hogy nyugodtan lehetek elfogult a játékosaimmal" – írta megjegyzésként Nyéki Balázs, aki szerint azért Manhercz volt a legjobb, mert a legfontosabb meccseken ő nyújtotta a legjobb teljesítményt és igazi játékmester volt, ráadásul BL-győztes csapathoz érkezett, de még egy szintet emelt a Fradi játékán. Vezetőedzőnk szerint 2025 volt a Fradi számára a tökéletes év, amit szeretne a csapat megismételni 2026-ban is.
Bárhogy is alakult a Total Waterpolo szavazása, mi büszkék vagyunk a játékosainkra, akik fantasztikus évet zártak.
A Pro Recco elleni vereség után az Eger elleni győzelemmel vett új lendületet az FTC-Telekom.
Pénteken indul a bajnokság középszakasza, az FTC-Telekom az Egert fogadja a Népligetben.
BL-címvédő férfi vízilabdacsapatunk 13–9-re kikapott az olasz Pro Reccótól a negyeddöntős csoportkörben.
13-9-re kikaptak férfi pólósaink olasz riválisuktól a Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörében.
Jansik Szilárd és Lakatos Csongor egy extrém pilates órán vett részt - VIDEÓ!
2028-ig írt alá BL-címvédő csapatunk magyar magja - Fekete, Jansik, Manhercz, Molnár, Vámos, Vigvári, Vismeg.
15-9-es Vasas elleni győzelemmel készülhetnek férfi pólósaink a Pro Recco elleni szuperrangadóra.
Férfi vízilabdacsapatunk eddigi egyetlen legyőzőjét látta vendégül a Vasas és a Recco elleni meccsek előtt.