2025. április 23.
Történelmet írtak pólósaink
Először a magyar sportban: az FTC mindkét vízilabdacsapata ott van a BL négyes döntőjében.

Olyan történelmi tettet vittek véghez pólósaink, amelyre korábban még senki sem volt képes a magyar sportban.

Az FTC-Telekom női és férfi vízilabdacsapata is ott lesz a Bajnokok Ligája négyes döntőjében –

ezzel a Ferencváros az első magyar klub,
amelynek mindkét együttese egyazon szezonban bejutott a legrangosabb európai kupasorozat végjátékába. 

A történelmi siker felé a Matajsz Márk vezette női együttes tette meg az első lépést, amikor március 29-én a BL-negyeddöntőben kettős győzelemmel búcsúztatta az olasz Cataniát.

Alig egy hónappal később Nyéki Balázs csapata is követte a lányok példáját: a címvédő Fradi a csoportkör utolsó előtti fordulójában nyerni tudott a szintén olasz Savona ellen, ezzel pedig matematikailag is bebiztosította helyét a Final Fourban.

ELIT TÁRSASÁGBAN

Vízilabdában korábban mindössze két klub, az Olympiakosz és a Pro Recco tudta megvalósítani ezt a bravúrt, vagyis hogy ugyanabban a szezonban a női és a férfi csapata is eljusson a BL végjátékába, aminek többfajta lebonyolítása is volt (Final4, Final6, Final8). A görögök négyszer is elérték ezt, sőt 2019-ben mindkét szakágban döntőt játszottak, de végül ezüstéremmel zártak –

a férfiaknál éppen a Ferencváros győzte le az Olympiakoszt.

2019-ben ötméterespárbaj után nyerte meg a BL-döntőt az FTC-Telekom2019-ben ötméterespárbaj után nyerte meg a BL-döntőt az FTC-Telekom

A Pro Recco viszont 2012-ben valódi sporttörténelmet írt, amikor mindkét csapata BL-győztes lett. A nőknél Drávucz Ritával és Kisteleki Dórával, a férfiaknál pedig Benedek Tiborral, Kásás Tamással és Madaras Norberttel a keretben.

Kosárlabdában a török Fenerbahce tudott duplázni az Euroligában 2023 tavaszán, míg kézilabdában, ahol szintén négyes döntőt rendeznek, nem találni ilyen példát. Labdarúgásban az angol Chelsea volt az első és máig egyetlen klub, amelynek 2021-ben mindkét csapata BL-fináléba jutott ugyanabban az évben, de végül a férfi együttes tudott diadalmaskodni.

A BL-TRÓFEA A CÉL - ESÉLYLATOLGATÁS

Az FTC-nek, ahogy minden versenysorozatban, ahol elindul, a végső győzelem a célja. Női csapatunk viszont még rutintalan ezen a szinten, hiszen korábban soha nem jutott el ilyen sokáig a BL-ben, így

2017-es fennállása óta először küzdhet a rangos trófeáért.
Az eddigi legnagyobb nemzetközi sikere a 2023-as Euro Kupa-ezüstérem volt.

A jövő héten sorra kerülő pireuszi Final Fourban nem az FTC számít a legfőbb esélyesnek, hiszen ott lesz a két tavalyi döntős, a címvédő Sabadell, és a házigazda Olympiakosz, illetve elődöntős ellenfelünk a tavalyi bronzérmes, a Sant Andreu. Ugyanakkor férfi csapatunk példája is mutatja, hogy a végjátékban bármi megtörténhet.

2019-ben ugyanis újoncként nyerte meg a Bajnokok Ligáját az akkor még Varga Zsolt vezette Ferencváros, amely azóta minden évben ott volt a legjobbak között. Sőt, mostanra a 11-szeres győztes Pro Recco mögött

a BL második legsikeresebb csapatának számít.
2021-ben ezüst-, 2022-ben bronz-, majd 2024-ben - már Nyéki Balázs irányításával - újra aranyérmet nyert az FTC, amely másodszor is felért a csúcsra.

A Pro Recco legyőzésével ismét felült Európa trónjára az FTCA Pro Recco legyőzésével ismét felült Európa trónjára az FTC

Jelenleg az FTC-n kívül a Barceloneta biztosította be a helyét a négyes döntőben, de az már most kijelenthető, hogy május végén az egyik legnagyobb favoritként utaznak férfi pólósaink Máltára, ahol újabb rekordot állítanának fel. Korábban ugyanis egyetlen magyar vízilabdacsapat sem tudott címet védeni a Bajnokok Ligájában, Vogel Somáék most erre készülnek.

VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

NŐI FINAL FOUR 

Görögország, Pireusz

Elődöntők - 2025. május 2., péntek (magyar idő szerint) 

17:30 SABADELL (spanyol) - OLYMPIAKOSZ (görög)

19:15 SANT ANDREU (spanyol) - FTC-TELEKOM (magyar) 

Döntő - 2025. május 3., szombat

 

FÉRFI FINAL FOUR 

Málta, Valletta

2025. május 30. és június 1. között

(A párosítások még nem ismertek) 

Cikkajánló

11 FTC-játékos harcol a vb-szereplésért

Kihirdette a szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Bajnoki bronzérmesek serdülő pólósaink

Az FTC fiú vízilabdacsapata bronzéremmel fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szegeden.

„Minden trófeát szeretnénk elhódítani!”

Férfi vízilabdacsapatunk megvédte bajnoki címét. A főszereplők értékeltek – VIDEÓ!

Rekordbajnok az FTC!

Legyőztük a Vasast, ezzel férfi csapatunk sorozatban negyedik, összességében a 27. bajnoki címét nyerte.

Egy győzelemre a címvédéstől

Mindkét eddigi mérkőzést megnyerte a döntőben az FTC-Telekom, amely szombaton bajnok lehet.

Csoportelsőként irány a Final Four

Gólerős játékkal megnyerte az FTC-Telekom vízilabdacsapata a szezon utolsó hazai BL-meccsét az Oradea ellen.

„Nagyot léptünk előre az első mérkőzéshez képest”

A Vasas elleni bajnoki döntő második mérkőzése után Nyéki Balázs és Vogel Soma értékelt – VIDEÓ!

A címvédés kapujában az FTC!

Újabb parázs csatában győzött az FTC-Telekom csapata a Vasas ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin