2019. november 1.
Szép helytállás, de vereség az első nemzetközi meccsen
Női vízilabdacsapatunk első nemzetközi meccsén 14-11-re kikapott az Utrechttől.

Az Euroliga selejtezőjének csoportbeosztásánál ezúttal négy magyar csapat volt érdekelt: az UVSE, a Dunaújváros, a BVSC, illetve az FTC-Telekom, amely története során először lép ki a nemzetközi kupaporondra, miután elfogadta a LEN által felkínált plusz egy helyet a legrangosabb európai sorozatban.

A mi csoportunkat a hollandiai Utrechtben rendezik, és rögtön a házigazda ellen ugrottunk medencébe péntek este, szombaton a spanyol Mataro, vasárnap az orosz Zlatoust Uralochka lesz az ellenfelünk. Múlt hétvégén a Magyar Kupa csoportkörében már megtapasztaltuk ezt a sorozatterhelést. Ott sikerült továbbjutni, így ott leszünk a négyes döntőben.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen  előnybe kerültünk, de a hazaiak erre három góllal válaszolni tudtak. Két perccel a negyed vége előtt közelebb zárkóztunk , de az utolsó támadásából még betalált az Utrecht (4-2).

A második negyedben sajnos nőtt a különbség a két csapat között, négy perc alatt hármat szereztek a hollandok, majd a negyed közepén szépítettünk. A szerzett gól után emberelőnybe kerültünk, Béres Gergely pedig időt kért, és újabb gólra tudtuk váltani a fórt. A negyed vége előtt még volt egy gólváltás, így a félidőben 8-5-ös előnyben volt ellenfelünk.

A második félidőben is folytatódott a gólzápor, négy perc alatt újabb három gólt kaptunk, amire kettővel tudtunk válaszolni, a negyed végére pedig 12-9-et mutatott az eredményjelző. Egy 4-2-es és egy 4-3-as negyed után így ezt a játékrészt már döntetlenre hoztuk ki.

Amit aztán megtettünk az utolsó negyedben is, amelyben sokáig csak egy holland gól esett, az utolsó percre azonban maradt még három találat, kettő tőlünk, egy ellenfelünktől, így 14-11 lett a vége.

Az első nemzetközi mérkőzésükön így vereséget szenvedtek, de szépen helytálltak a lányok a csoport legerősebb csapata ellen, és a következő két találkozón egy győzelemmel kiharcolhatják a továbbjutást.

NŐI EUROLIGA, SELEJTEZŐ, D-CSOPORT
UTRECHT - FTC-TELEKOM 14-11 (4-2, 4-3, 4-4, 2-2)

"
"

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.