2022. április 22.
Magyar győzelem Ukrajna ellen
Az FTC-Telekom négy játékossal képviseltette magát a hosszabbítás után 3-2-re megnyert mérkőzésen.

Péntek este harmadik felkészülési mérkőzésén lépett jégre a május eleji ljubljanai Divízió I/A világbajnokságra készülő magyar felnőtt férfi jégkorong-válogatott. Az ellenfél a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban ezúttal az az Ukrajna volt, amellyel az április 14-ei első felkészülési mérkőzésen már találkoztunk, és 3-1-es győzelmet arattunk. A Magyar Jégkorong Szövetség kezdeményezésére az ukránok elleni első meccshez hasonlóan ez a találkozó is a jótékonyság jegyében telt, a jegybevétel felét a Magyarországon tartózkodó ukrán jégkorongozó gyermekek és családjaik támogatására ajánlják fel. Az akció részletei ITT olvashatóak el!

Ahogy az a csütörtöki sajtónyilvános edzésen készült edzésriportból is kiderült, a múlt hét vége óta szinte teljes kerettel, 28 játékossal, közte négy fradistával dolgozott együtt az FTC-Telekom vezetőedzőjét, Fodor Szabolcsot is a soraiban tudó szakmai stáb. A ferencvárosi játékosok közül Nagy Gergő, Kulmala Rasmus, Kóger Dániel és Arany Gergely is kerettag volt.

Kulmala Rasmus rögtön az elején majdnem főszereplővé lépett elő, hiszen kevés hiányzott ahhoz, hogy megszerezze a vezetést. A magyar helyzetet követően felpörögtek a vendégek, előbb a kapuvasat találták el, azután Feliksz Morozov maradt őrizetlenül, és közelről nem hibázott (0-1).

A második harmad elején az ukránok veszélyeztettek, Rajna többször bravúrral védett, majd amikor a hazaiak kerültek emberelőnybe, Szerhij Piszarenkónak akadt dolga. A szünet előtt egy kapu előtti kavarodásnál az ukrán kapuba került a korong, videobírózás után Sárpátki Tamás lett a hivatalos gólszerző, 1-1-re alakítva az állást.

A záró játékrészben mindkét kapu előtt adódtak ziccerek, Sárpátki kiállítása alatt a védők a gólvonalról tisztáztak. A hajrában Vas János kiállítása alatt Vitalij Ljalka remek cselek után talált be (1-2). A végén lehozta a kapust a magyar csapat, majd kilenc másodperccel a vége előtt Magosi Bálint egyenlített a kapu torkából (2-2).

Hosszabbítás következett, ahol rengeteg helyzetet láthattak a nézők, gólt azonban nem. A rávezetésben dőlt el a győzelem sorsa, Hári János, Nagy Gergő és Kulmala is betalált, így a szétlövés után kialakult a 3-2-es végeredmény.

A magyar válogatott a vb előtt még egy felkészülési mérkőzést játszik: jövő csütörtökön a Koreai Köztársaság válogatottja lesz az ellenfél Káposztásmegyeren.

Felkészülési mérkőzés

Magyarország–Ukrajna 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0), szétlövés után

Gólszerzők: Sárpátki (37.), Magosi (60.), illetve Morozov (18.), Ljalka (58.)

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.

Vereség az elődöntő első mérkőzésén

A Csíkszereda 4-2-re győzött a Tüskecsarnokban, oda a pályaelőnyünk.

Magyar bajnokként kezdjük el az Erste Liga elődöntőjét

31-szeres bajnokként fogadjuk pénteken 18.30-tól a Csíkszeredát a Tüskecsarnokban a párharc első meccsén.