2019. április 15.
Szerződést hosszabbított a rutinos hátvéd
A következő idényben is a Ferencváros jégkorongcsapatát erősíti a rutinos finn bekk, Anssi Rantanen.

Egyre inkább körvonalazódik, hogy nagyon nem bízza a véletlenre a magyar bajnok, Erste Liga-győztes férfi jégkorongcsapat következő szezonbeli keretének kialakítását az FTC-Telekom Jégkorong szakosztály vezetése. Amint arról korábban beszámoltunk, a szakosztály az új keret első bejelentéseként nyilvánosságra hozta, hogy Marcus Perrier a 2019/2020-as idény címvédő hadjáratában is az FTC-Telekom csapatát szolgálja majd.

A bajnokcsapat légióskontingenséből azonban nem csak a kőkemény kanadai védővel volt elégedett a Fodor Szabolcs vezette szakmai stáb. A szakosztály ugyanis hivatalosan is bejelentette, hogy a tavaly nyáron Diósgyőrből érkező rutinos finn bekk, Anssi Rantanen is meghosszabbította egy évvel a szezon végén lejáró szerződését.

Anssi Rantanen tavaly augusztusban töltötte be 36. életévét, hosszú és változatos pályafutás után, finn bajnoki bronzérmesként és dán bajnokként érkezett 2017-ben Magyarországra, a DVTK Jegesmedvékhez, akikkel ezüstéremmel zárta az Erste Ligát. Az Extraligába távozó csapatot a Ferencváros hívására hagyta ott 2018 nyarán, és hamar meghatározó tagja lett a Fradi végső győzelemig menetelő csapatában a védelemnek. A 188 centiméter magas, 99 kilogrammos óriás a szó szoros és átvitt értelmében is igazi oszlopa volt a zöld-fehéreknek, aki stabil, határozott védőmunkával, ha kellett, "rendteremtő" verekedésekkel, emellett pedig az alapszakaszban 3+28, a döntő 13 meccsén pedig 4+7 ponttal vétette észre magát, amelyek közül talán a legfontosabb és legemlékezetesebb a döntő negyedik, csíkszeredai mérkőzésén szerzett győztes gól volt.

"Anssi nagyon megbízható hátvéd, aki az öltözőben is vezéregyéniség, és amellett, hogy ennyire rutinos játékos, nagyon jó a hozzáállása, rengeteg extra munkát végez akár magától is. Vérbeli profi, akit az életkora sem hátráltat" - indokolta a szerződéshosszabbítást Fodor Szabolcs vezetőedző.

Anssi Rantanennel együtt már hét főt számlál az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapatának 2019/2020-as kerete.

Az FTC-Telekom jégkorongcsapatának hivatalos változásai a 2019-es holtszezonban:
Érkezett: ---
Távozott: ---
Maradt:
Arany Gergely, Jászai Dávid, Nagy Gergő, Pavuk Attila, Marcus Perrier, Anssi Rantanen, Tóth Adrián

Cikkajánló

Negyedik körben draftolt kanadai csatár érkezik

Az NHL-ben draftolt, komoly észak-amerikai tapasztalattal rendelkező Carter Savoie csatlakozik keretünkhöz.

Újabb válogatott védő hosszabbított

Horváth Milán a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Válogatott védőnk is hosszabbított

Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.

Válogatott kapusokkal vágunk neki az új ICEHL-szezonnak

A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.

Hosszabbított válogatott csatárunk

Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Playoffról álmodik az FTC-Telekom két csatára

Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.

Megvannak felkészülési mérkőzéseink időpontja

Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.

Az FTC is jégre lép az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán

Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin