Amint arról korábban beszámoltunk, magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunk három meccsen megszerzett négy ponttal tért haza az Erste Liga 2022/23-as alapszakaszának első erdélyi túrájáról. Az FTC-Telekom előbb Brassóból hozott el egy hosszabbításos vereség után egy pontot, majd Gyergyóban bár nagyot harcolt, a rendes játékidőben szenvedett 4-3-as vereséget, a záró mérkőzésen, a Csíkszereda elleni csúcsrangadón viszont bár szintén 4-3-as eredmény született, ezúttal a Ferencváros ünnepelhetett győzelmet.
A brassói pontszerzéshez egy a harmadik harmad elején szerzett remek góllal Tóth Gergő is hozzájárult, akinek találatát az Erste Liga A Hét Góljának választotta. Támadónk egy harcos korongszerzés után száguldott végig a pálya jobb oldalán, majd éles szögből szép mozdulattal vette be a Brassó kapuját. Ez volt 66-os mezszámú csatárunk első találata az idei szezonban.
ÍME, TÓTH GERGŐ TALÁLATA, AMIT A HÉT GÓLJÁNAK VÁLASZTOTTAK:
Az NHL-ben draftolt, komoly észak-amerikai tapasztalattal rendelkező Carter Savoie csatlakozik keretünkhöz.
Horváth Milán a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.
Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.