2024. február 19.
Négy játékosunk távozik a nyáron
Balogh Zsolt, Bognár Alex, Pordán Bálint és Szepesi Zsombor nélkül kezdik a következő szezont férfi kéziseink.

Február elején jelentettük be, hogy a nyártól az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatában folytatja pályafutását két válogatott játékos, Ancsin Gábor és Győri Mátyás. Ezúttal a jelenlegi szezon végén távozó kerettagokról adunk hírt.

Bognár Alex a 2019/20-as évad közben Vácról érkezett a Ferencvároshoz 19 évesen. Az itt töltött lassan négy és fél szezon alatt csaknem háromszáz gólt szerzett csapatunkban, ezek közül az egyik legfontosabb és legemlékezetesebb a Flensburgnak az utolsó pillanatban lőtt találat volt, amely továbbjutást ért az Európa-liga csoportköréből. Az elmúlt másfél évben védekezésben is az egyik kulcsszereplővé lépett elő. Irányítónk a Népligetben töltött évek alatt folyamatosan fejlődött, amit az is jól mutat, hogy nyártól a rendszeres Bajnokok Ligája-résztvevő szlovén Celjében szerepel majd.

Balogh Zsolt 2022 nyarán Tatabányáról igazolt a Népligetbe. Jelentős BL-rutinnal és EHF Kupa-győzelemmel felvértezett jobbátlövőnk egyik feladata az volt, hogy segítse fiatal játékosainkat, emellett pedig természetesen a pályán is alaposan kivette a részét a sikerekből. Kulcsszerepet játszott abban, hogy kivívtuk a csoportkörbe jutást Európa-ligában, miután hazai pályán visszavágtunk a Steaua Bucuresti együttesének, azon a meccsen Balogh tíz gólt szerzett.

Pordán Bálint 2017 nyarán Csurgóról szerződött az FTC-hez, ezzel pedig a jelenlegi keret egyik legrégebben a klubot szolgáló játékosa. Az elmúlt időszakban a védelem egyik biztos pontjaként számított beállónkra Pásztor István, de a ferencvárosi évek alatt így is csaknem 250 gólt szerzett. A 2021/22-es évadtól kezdve ő együttesünk csapatkapitánya.

Szepesi Zsombor a most futó szezon elején kölcsönben érkezett a Pick Szegedtől. Kovacsics Péter mögött kiegészítő szerep hárult rá a bal szélen, az első Európa-kupa párharcunkban a ciprusi Parnassos Strovolou ellen két meccsen tizenegy gólt szerzett.

Cikkajánló

A miénk volt az utolsó szó Gyöngyösön

Férfi kézilabdacsapatunk egy végletekig kiélezett meccsen nyerte meg a szombat esti bajnokiját.

Egy hét „pihenő” után fordulunk rá a bajnoki hajrára

Szombaton Gyöngyösre látogató férfi kézilabdázóink rendezhették a sorokat az NB I utolsó négy fordulója előtt.

Változott a Tatabánya elleni rangadó időpontja

Ellenfelünk Európa-kupa-szereplése miatt május 6-án, szerdán lépnek pályára férfi kéziseink Tatabányán.

Pont nélkül maradtunk a PLER ellen

Férfi kézilabdacsapatunk szinte végig hátrányban kézilabdázott a szombat esti bajnokin.

Mint mindig, kemény csata várható a PLER ellen

Férfi kéziseink ismét legyőznék fővárosi riválisukat, és ezzel hazai pályán javítanák a múlt heti botlást.

„Jó volt visszatérni, de nem így terveztük a meccset”

Lékai Máté hosszú sérülés után tért vissza férfi kézilabdacsapatunkba, szombaton a PLER ellen már győzne is.

Óriási csatában szenvedtünk vereséget

Férfi kézilabdacsapatunk pont nélkül maradt Budaörsön a Budai Farkasok ellen.

A bennmaradásért harcoló riválishoz látogatunk

Férfi kézilabdacsapatunk péntek este a Budai Farkasok ellen kezdene újabb győzelmi sorozatba.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin