2025. május 8.
A pontelőny ellenére is bravúr kell a címvédéshez
Női kézilabdacsapatunk kedvezőbb helyzetben van riválisánál, de hosszú negatív szériát kellene megtörnie.

Bajnoki döntőnek beillő összecsapás vár címvédő női kézilabdacsapatunkra, amely szombaton 17:15-től a Győri Audi ETO vendégeként lép pályára. A két élcsapat jó ideje gigászi csatákat vív egymással, és nem volt ez másként az aktuális idényben sem. Ebben az évadban eddig kétszer találkoztunk legnagyobb riválisunkkal, a bajnokságban hazai pályán kiváló teljesítményt nyújtva legyőztük őket (23-18), a Magyar Kupa-döntőben pedig óriásit hajrázva döntetlenre mentettünk, majd a hetespárbajban Laura Glauser vezetésével sorozatban negyedszer is megnyertük a kupát. Ha a rendes játékidőt nézzük, akkor egy győzelem és egy döntetlen a mérleg – szombaton e kettő közül bármelyik kimenetel már-már aranyéremmel érne fel. Vagyis a cél egyértelmű, még ha nehéz is: az utolsó két bajnokira megőrizni az eddigi fordulók során kiharcolt pontelőnyt.

Bravúrra, kimagasló teljesítményre van ugyanakkor szükség ahhoz, hogy ez sikerüljön, hiszen az ETO saját pályáján rendszerint sokkal magabiztosabban kézilabdázik, és bár a közelmúltban semleges helyszínen és a Népligetben a mieink vannak fölényben, Győrben nagyon rég szereztünk pontot. 2019-ig kell visszamenni, amikor a Bajnokok Ligája-csoportkörben döntetlent játszottunk (32-32), ezt megelőzően pedig 2015-ben ünnepelhettünk győzelmet (25-27) legutóbb. Igaz ugyanakkor, hogy 2024 májusában boldogan távoztunk az Audi Arénából: szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt a kétgólos vereség is nekünk kedvezett, az egymás elleni összevetésben a Győr előtt maradtunk, és végül el is hódítottuk a trófeát.

A helyszínre utazó szurkolóink számára ITT szedtünk össze információkat.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
24. forduló

Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Audi Aréna, Győr
Időpont: 2025. május 10., 17:15 óra
Játékvezetők: Altmár Kristóf és Horváth Márton
Jegyvásárlás: Minden belépő elfogyott.
TV: M4 Sport

Cikkajánló

Alicia Stolle nagy hírrel szolgált a Fradi-drukkereknek

A klubunkkal bajnok német kézilabdázó váratlan választ adott, amikor a visszatéréséről kérdeztük.

Emléktáblát kapott a Fradi örökös bajnok kézilabdázója

Csajbókné Németh Erzsébet tiszteletére a Kertvárosi Olimpikonok Parkjában helyeztek el emléktáblát.

„Azokkal szeretek dolgozni, akik érzik a felelősséget”

Női kézilabdacsapatunk vezetőedzője őszintén értékelte a Ferencvárosnál töltött első idényét.

Könnyek és nevetés - ilyen volt női kéziseink évzárója!

Dragana Cvijics nem bírta sírás nélkül, de a bakiparádét már ő sem bírta nevetés nélkül - VIDEÓ!

Cvijics-gól és fölényes győzelem zárta az évet

Női kézilabdázóink szezonzáró mérkőzésének utolsó gólját a pályafutását befejező Dragana Cvijics lőtte.

Dragana Cvijics: A Ferencváros a második otthonom marad

Visszavonuló beállónk érzelmesen beszélt a klubról, a pályafutásáról és a jövőbeli terveit is vázolta.

Az idényzáró után a pályára engedjük a szurkolókat

Női kézilabdacsapatunk vasárnap este a Szombathelyi KKA ellen zárja a 2025/2026-os évadot.

Könnyed győzelmet arattunk a NEKA ellen

Női kézilabdacsapatunk a várakozásoknak megfelelő különbséggel nyerte meg a NEKA elleni mérkőzést.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin