2024. március 27.
Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában
Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Különleges, felemelő heteken van túl női kézilabdacsapatunk, amely a Magyar Kupa-diadal után Brestben újra óriásit nyújtott, nemcsak mentálisan mutatott erőt, hanem játékban is előrelépett, öt góllal legyőzte az ezt megelőzően huszonkét meccsen át veretlen riválisát, és továbbjutott a Bajnokok Ligájában. E sorozatban folytatás majd április végén következik, a Team Esbjerg elleni párharc tétje már a FINAL4-ba jutás, a hazai mérkőzésre várhatóan április 2-án kezdődik a jegyértékesítés.

Lélegzetvételnyi idő a csapat számára a hét végén lesz, előtte azonban csütörtökön nehéznek ígérkező összecsapás vár a lányokra. A bajnokságban tizenhét győztes meccsel, veretlenül álló együttesünk a Vác otthonában lép pályára, ahol egyébként is jobbára küzdelmes mérkőzéseket játszik, másrészt ellenfelünk múlt vasárnap a Győrre is ráijesztett. Az ETO egyszer sem tudott jelentősebb különbséggel ellépni, az ötvenhetedik percben az egyenlítésért támadhatott a Vác, végül azonban három góllal alulmaradt (34-31).

– Az utóbbi években többször is megszenvedtünk Vácon, otthon rendkívül erősek, illetve a legutóbbi bajnoki mérkőzésen, itt, az Elek Gyula Arénában is szoros mérkőzést játszottunk, a vége felé alakult csak ki nagyobb különbség – intett óvatosságra a csapatkapitány, Böde-Bíró Blanka. – Győrben felszabadultan játszhattak, és valószínűleg így éreznek majd ellenünk is, ez pedig nagy erőt ad a csapatoknak. De egyébként is jó csapat a Vác, minden poszton van olyan egyéniség, aki ha jó napot fog ki, akkor nehézzé teszi az életünket.

Ennek ellenére se lehet más a cél, mint a hibátlan mérleg megőrzése. Együttesünk a vasárnap esti összecsapást követően hétfőn utazott haza, a munka pedig már kedden folytatódott – vidáman, felszabadultan, de koncentráltan. Így kellene csütörtökön, a mérkőzésen is. A vendégszektorba szóló száz darab belépőjegyet a helyszínen, a 16:30-kor nyitó pénztárban lehet megvásárolni 2000 forintért.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
18. forduló

Praktiker-Vác - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Vác
Időpont: 2024. március 28., 18 óra
Játékvezetők: Kiu Gábor és Kiu Tamás
Jegyár: 2000 forint (jegyvásrlás a helyszínen 16:30-tól)
TV: M4 Sport

Cikkajánló

Jensen: „Alig várom, hogy a csapat élére álljak!”

A dán szakember a nyáron váltja női kézilabdacsapatunk élén honfitársát, Allan Heinét – VIDEÓ!

Győztes búcsú, biztos sikerrel zártuk le az idényt

A mérkőzés utolsó két gólját Andrea Lekics és Szöllősi-Zácsik Szandra lőtte.

Az utolsó tánc: Andrea Lekics szombaton búcsúzik

INTERJÚ – Őszintén beszélt érzéseiről a világ valaha volt egyik legjobbjaként visszavonuló kézilabdázónk.

Szombaton, hazai pályán zárjuk az idényt

Női kézilabdacsapatunk Magyar Kupa-győztesként fejezi be a 2024/2025-ös idényt.

Látványos játékkal győztük le idegenben a Vácot

Kapusaink remekül védtek, a lerohanások után pedig számos könnyű gólt szereztünk a Vác elleni bajnokin.

Két győzelemmel kell lezárni az idényt

Az elmúlt hetek csalódása ellenére is szépen kell lezárni női kézilabdacsapatunk 2024/2025-ös idényét.

A 40. perc után szétestünk, és kikaptunk Győrben

A negyvenedik percig kontrolláltuk a mérkőzést, ezt követően azonban túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk.

„Harcolni fogunk hatvan percig!”

Az idény eddigi két Győr elleni összecsapását pozitívan zártuk, ez is erőt adhat a szombati mérkőzéshez.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin