
Mint ismert, labdarúgócsapatunk szerda este 3-1-re verte a máltai bajnokot a Bajnokok Ligája selejtező 2. fordulójának első mérkőzésén, így az európai kupasorozatban lejátszott harmadik meccsén harmadszor nyert. A lefújás után Dibusz Dénes válaszolt a kérdéseinkre.
- A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón azt mondtad, hogy a cél megnyugtató előnyt szerezni a visszavágóra. A bekapott gól fényében a 3-1 annak tekinthető?
- Nem igazán, azért a 3-0 jóval jobb eredmény lett volna, nagyon kár a hajrában bekapott gólért. El kell ismerni, nagy szerencsénk van, hogy a végén nem kaptunk még egyet. Az utolsó 15-20 perc eléggé kaotikus lett, mi is szerezhettünk volna újabb gólt, de sajnos az ellenfél előtt is adódtak komoly lehetőségek. A Valletta gólja után kicsit azt éreztem, hogy elbizonytalanodtunk.
- Idegenben egy gyors góllal akár le is zárhatjuk a párharcot.
- Képesek vagyunk idegenben is gólt szerezni, ezt bizonyítottuk az első fordulóban is. Nem szabad elkényelmesednünk, ugyanolyan koncentrációval kell belemennünk a visszavágóba, mint tettük azt a Ludogorec elleni második mérkőzés előtt. Nem dőlt el semmi, úgy kell kiállnunk, mintha 0-0-ról folytatnánk a párharcot.
- Egy mérkőzés tapasztalata alapján milyen csapatnak tartod a Vallettát a Ludogorechez képest?
- Szerda este láthattuk, hogy a Valletta inkább a védekezésre van berendezkedve, kvalitásban pedig a játékosai nem képviselnek olyan erőt, mint a Ludogorec. Csapatként, nagyon alázatosan játszanak, jól küzdenek a pályán, minden párharcba száz százalékot tesznek bele. Kellemetlen ellenfél, ezért is lett volna jobb 3-0-al menni a visszavágóra. Így alakult, de ez nem változtat semmit, győzni megyünk a visszavágóra.
Hatos Szabolcs
A párharc visszavágóját július 30-án, kedden rendezik Máltán, a Centenary Stadionban. A második mérkőzésre klubunk 650 jegyet kapott, ellenfelünk pedig 35 euróban, azaz 11 500 Ft-ban határozta meg a vendégbelépők árát. További jegyinformációkat ITT talál!
Férfi labdarúgócsapatunk augusztus 17-én játszik a ZTE FC vendégeként.
Nézze meg a meccs góljait és helyzeteit és játékosaink első reakcióit az emlékezetes mérkőzés után - VIDEÓ!
Hegedűs Henrik, klubunk vezető adatelemzője értékelte szakmai szemmel a szombat esti felkészülési mérkőzést.
A Real Madrid vezetőedzője a két csapat szombati mérkőzése után nyilatkozott.
Vezetőedzőnk mellett Dibusz Dénes értékelte a Real Madrid elleni felkészülési meccset.
Labdarúgócsapatunk felkészülési mérkőzésen 2-1-re kapott ki a spanyol sztárcsapattól.
A Ferencváros elleni mérkőzésre érkező küldöttség tagjai ellátogattak Puskás Ferenc sírjához.
Szurkolóink számára a szombati mérkőzés idején is elérhető az MVM Dome parkolója.