2019. augusztus 8.
Ilyet még sosem csináltunk a BL-ben
Csapatunk megdöntötte eddigi rekordját a BL-ben azzal, hogy első öt meccsén nem szenvedett vereséget.

Labdarúgócsapatunk kedden este 1-1-es döntetlent játszott a Bajnokok Ligája selejtezőjében a horvát Dinamo Zagreb ellen, így zsinórban már öt meccse nem szenvedett vereséget a legrangosabb európai kupasorozatban. Az első fordulóban a bolgár Ludogorecet búcsúztattuk kettős győzelemmel, majd a következő körben a Valletta ellen sikerült győznünk, és a visszavágón döntetlent játszottunk a máltaiakkal.

Több mint 50 éves rekordot döntöttünk meg ezzel a teljesítménnyel, hiszen korábban a ’65/66-os BEK-idényt kezdtük úgy, hogy négy mérkőzésen nem találtunk legyőzőre. Akkor az első körben az izlandi Keflavikot ütöttük ki 13-2-re összesítésben, később 0-0-t játszottunk a Panathinaikosszal, és a visszavágón 3-1-re nyertünk. A harmadik forduló első meccsén 4-0-ra kikaptunk az Internazionalétól, végül 5-1-es összesített eredménnyel kiestünk.

Ha minden európai sorozatot figyelembe veszünk, akkor az 1974/75-ös KEK-menetelésünk tartja az abszolút rekordot: ebban az évadban első nyolc (!) meccsünkön maradtunk veretlenek, csak a bázeli döntőben tudott minket legyőzni a Dinamo Kijev.

FTC–Dinamo Zagreb

Bajnokok Ligája-selejtező 3. forduló, visszavágó

Időpont, helyszín: augusztus 13., 20.00, Groupama Aréna

Cikkajánló

Bönig: „Öröm látni, hogy az FTC újra ott van Európában”

Korábbi német labdarúgónk az ex-Fradi-csatárral is együtt játszik és mindig naprakész az FTC-ből – INTERJÚ

Legyen ön a 8000. bérletesünk, nyerjen Vespa motort!

A 8000. bérletes visszakapja bérlete árát, a többiek között Vespa motort sorsolunk ki!

„Robbie-val beszéltük, hogy mindenhol nyernünk kell!”

Újdonsült asszisztensedzőnk, Stephen Glass feleségével együtt már most otthon érzi magát Budapesten – VIDEÓ!

Szerződést hosszabbítottunk Gróf Dáviddal

Télen igazolt kapusunk továbbra is a Ferencváros sikereiért fog dolgozni.

Csere a szakmai stábban, távozik Rory Delap

Pályaedzőnk helyét az Aberdeen és a Newcastle korábbi játékosa, Stephen Glass veszi át.

Keane: „Nem lesz könnyű a fiúknak, de élvezni fogják”

Vezetőedzőnk nyaralásáról is beszélt, de szóba kerültek az első edzések és a BL-sorsolás is – VIDEÓ!

Orosz Pál: „Egyik csapat sem örült, hogy minket kapott”

Orosz Pál mellett Hajnal Tamás is értékelte a sorsolást.

Ezzel a csapattal kezdjük a BL-selejtezőt!

Az UEFA kisorsolta, hogy mely csapat ellen mérkőzünk meg a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin