Élő közvetítésünk az úszó országos bajnokság harmadik napjáról.

Összefoglaló cikkünk itt!

ÚSZÓ OB, 3. NAP, DÖNTŐK

4x100 m MIX vegyesváltó
A Hímer Krisztián, Szokol Szonja, Szilágyi Liliána, Biczó Bence négyes a 8. idővel jutott be a fináléba, ahol az ötödik helyezést érték el 4:04,45-ös idővel.

Férfi 400 m vegyes
Verrasztó Dávid a legjobb idővel jutott be a döntőbe. Az első 100 méter után pillangón a 4. helyen volt, de háton feljött a második helyre. A mellúszásban már 50 méter alatt ledolgozta a hátrányát, és innentől kezdve gyorson sem engedte ki a kezéből a vezetést, így már a második számban meglett az első aranyérmünk! Verrasztó ideje 4:12,65 volt.

Női 400 m vegyes
Mihályvári-Farkas Viktória, 15 éves úszónk a 2. legjobb idővel jutott be a nagyon erős neveket felvonultató 400 vegyes döntőjébe. Féltávnál a 7. helyen fordult, de mellen már feljött az ötödik helyre, amit gyorson meg is tartott, így Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Jakabos Zsuzsanna és György Réka mögött ebben a pozícióban is végzett. A délelőtti idejét 4 másodperccel megjavítva 4:49,77-tel ért célba, kiváló teljesítményt nyújtva!

Férfi 200 m mell, A-döntő
A 16 éves Török Dominik Márk a 8. idővel kvalifikálta magát a fináléba. A verseny végéig harcban volt a 7. helyért, ám végül nyolcadik lett, de majdnem egy másodperccel megjavította a délelőtti idejét, 2:18,79-cet úszott.

Női 100 m gyors, A-döntő
Verrasztó Evelyn a legjobb idővel jutott be a döntőbe. Az első ötvenen kicsit lemaradt, a táv második felében azonban nagyot hajrázott, így végül bejött a harmadik helyre, és bronzérmet szerzett Jakabos Zsuzsanna és Kurdi Zsófia mögött 0:55,76-os idővel, ami fél másodperccel jobb volt a délelőtti idejénél.

Férfi 4x100 m gyorsváltó
A Hímer Krisztián, Mándli Benedek, Kutasi Gergely, Biczó Bence négyes az 5. idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol a 6. helyen végeztek 3:27,69-es idővel.

Női 4x100 m gyorsváltó
A Szilágyi Liliána, Szokol Szonja, Fehérvári Réka, Verrasztó Evelyn négyes a második legjobb idővel jutott be a döntőbe, ahol féltávig vezettünk, végül ezüstérmet szereztünk a győriek mögött.

ELŐZMÉNYEK

Szerdán kezdődött a debreceni úszó országos bajnokság, amelyen az első nap három érmet is szereztek a mieink: Szilágyi Liliána ezüst-, Biczó Bence és Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert.

Csütörtökön újabb döntőkkel folytatódott az OB. A Fradi csapata rátett egy lapáttal, ugyanis már négy érmet gyűjtöttek be úszóink és meglett az első aranyérmünk is!

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.