Élő közvetítésünk az úszó országos bajnokság harmadik napjáról.

Összefoglaló cikkünk itt!

ÚSZÓ OB, 3. NAP, DÖNTŐK

4x100 m MIX vegyesváltó
A Hímer Krisztián, Szokol Szonja, Szilágyi Liliána, Biczó Bence négyes a 8. idővel jutott be a fináléba, ahol az ötödik helyezést érték el 4:04,45-ös idővel.

Férfi 400 m vegyes
Verrasztó Dávid a legjobb idővel jutott be a döntőbe. Az első 100 méter után pillangón a 4. helyen volt, de háton feljött a második helyre. A mellúszásban már 50 méter alatt ledolgozta a hátrányát, és innentől kezdve gyorson sem engedte ki a kezéből a vezetést, így már a második számban meglett az első aranyérmünk! Verrasztó ideje 4:12,65 volt.

Női 400 m vegyes
Mihályvári-Farkas Viktória, 15 éves úszónk a 2. legjobb idővel jutott be a nagyon erős neveket felvonultató 400 vegyes döntőjébe. Féltávnál a 7. helyen fordult, de mellen már feljött az ötödik helyre, amit gyorson meg is tartott, így Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Jakabos Zsuzsanna és György Réka mögött ebben a pozícióban is végzett. A délelőtti idejét 4 másodperccel megjavítva 4:49,77-tel ért célba, kiváló teljesítményt nyújtva!

Férfi 200 m mell, A-döntő
A 16 éves Török Dominik Márk a 8. idővel kvalifikálta magát a fináléba. A verseny végéig harcban volt a 7. helyért, ám végül nyolcadik lett, de majdnem egy másodperccel megjavította a délelőtti idejét, 2:18,79-cet úszott.

Női 100 m gyors, A-döntő
Verrasztó Evelyn a legjobb idővel jutott be a döntőbe. Az első ötvenen kicsit lemaradt, a táv második felében azonban nagyot hajrázott, így végül bejött a harmadik helyre, és bronzérmet szerzett Jakabos Zsuzsanna és Kurdi Zsófia mögött 0:55,76-os idővel, ami fél másodperccel jobb volt a délelőtti idejénél.

Férfi 4x100 m gyorsváltó
A Hímer Krisztián, Mándli Benedek, Kutasi Gergely, Biczó Bence négyes az 5. idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol a 6. helyen végeztek 3:27,69-es idővel.

Női 4x100 m gyorsváltó
A Szilágyi Liliána, Szokol Szonja, Fehérvári Réka, Verrasztó Evelyn négyes a második legjobb idővel jutott be a döntőbe, ahol féltávig vezettünk, végül ezüstérmet szereztünk a győriek mögött.

ELŐZMÉNYEK

Szerdán kezdődött a debreceni úszó országos bajnokság, amelyen az első nap három érmet is szereztek a mieink: Szilágyi Liliána ezüst-, Biczó Bence és Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert.

Csütörtökön újabb döntőkkel folytatódott az OB. A Fradi csapata rátett egy lapáttal, ugyanis már négy érmet gyűjtöttek be úszóink és meglett az első aranyérmünk is!

Két arany, hat ezüst és hat bronz a Tüskéből

Az FTC utánpótlás úszói eredményesen szerepeltek a hétvégi, budapesti korosztályos versenyeken.

Végső búcsú Székely Évától

Az 92 éves korában elhunyt olimpiai bajnok úszót március 11-én helyezik végső nyugalomra.

Verrasztó Evelyn bronzérmes lett Berlinben

Az FTC úszója a német fővárosban megrendezett nemzetközi viadalról térhetett haza értékes éremmel.

Elhunyt Székely Éva, az FTC egykori bajnok úszója

Kilencvenkét éves korában hagyott itt bennünket az olimpiai bajnok úszó.

Három úszónk is kiharcolta a budapesti Eb-részvételt!

Sömenek Onon Kata, Székelyi Dániel és Gálicz Péter is ott lesz a budapesti Európa-bajnokságon a Lupa-tavon.

Szilágyi ismét legyőzte Hosszút, ezüst lett a jutalma

Az FTC úszója 2:10.09-es idejével végzett a második helyen • Három éremmel zártak a fradisták Nizzában.