2020. július 26.
Verrasztó Evelyn ezüstérmet zárt a Margitszigeten
A Négy Nemzet Úszóverseny záró napjának magyar döntőiben remekeltek a fradisták.

A két aranyéremmel záruló péntek és két ezüsttel végződő szombat után vasárnap az utolsó versenynapjához érkezett a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda Széchy Tamás medencéjében megrendezett Négy Nemzet Úszóverseny. A nemzetközi döntőkbe egy ferencvárosi úszó jutott be Verrasztó Evelyn személyében, aki 100 méter gyorson 55.84 másodperces idővel ezüstérmet nyert. A három nap összesített eredményei alapján Magyarország 496 ponttal megnyerte a csapatversenyt.

A Ferencvárosi Torna Club úszói a háromnapos versenyen öt érmet, köztük két aranyat és három ezüstöt.

NÉGY NEMZET ÚSZÓVERSENY, BUDAPEST
3. NAP

Nemzetközi verseny
NŐI
100 m gyors: 2. Verrasztó Evelyn (55.84)
Magyar Döntők (B-döntők)
FÉRFI
50 m mell: 3. Hímer Krisztofer
100 m gyors: 8. Hímer Krisztofer
200 m vegyes: 2. Selmeci Levente, 3. Mészáros Dániel
1500 m gyors: 2. Török Dominik Márk, 3. Verrasztó Dávid, 7. Gálicz László, 8. Tabi Zoltán, 9. Gálicz Péter, 11. Selmeci Levente, 13. Mándli Benedek, 17. Versitz Ákos
NŐI
50 m pillangó: 1. Szilágyi Liliána, 3. Szokol Szonja
200 m hát: 3. Mihályvári-Farkas Viktória
200 m vegyes: 2. Mihályvári-Farkas Viktória
A pontverseny végeredménye: 1. Magyarország 496 pont

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.