2020. szeptember 1.
Egyéniben és váltóban is szárnyaltak magyar bajnokaink
Két ugrószámban és gerelyhajításban is fradista nyert • Nagy Vanessza ismét remekelt – VIDEÓK!

A hétvégén három versenyen szurkolhattunk a Ferencváros atlétáinak. Budapesten a Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg a Válogatott váltóversenyt. A 4x100 méteres versenyeken a férfiaknál az U23-as csapat nyert, amelynek tagja volt a fedett pályán és szabadtéren egyaránt magyar bajnok Máté Tamás. A hölgyeknél a szintén ferencvárosi sprinterrel, Csóti Jusztinával felálló U23-as válogatott győzött.

FÉRFI 4X100 M

NŐI 4x100 M

Szintén a Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a 4. Junior és Ifjúsági Magyar Liga Döntőnek. Az ifjúságiak között parádésan szerepeltek a fradisták. Felnőtt magyar bajnokunk, Nagy Vanessza (a képen) 100 és 200 méteren is első lett, illetve aranyérmet nyert még Herczeg György (gerelyhajítás), Bánóczi Kristóf (távolugrás) és Bazsó Levente (hármasugrás) is. Zuber Marcell magasugrásban és távolugrásban, míg Karkiss Léna szintán magasugrásban szerzett értékes bronzérmet.

A junioroknál Goschi Anna (magasugrás) ezüst-, míg Ley Fanni (100 m gát) bronzéremmel zárt.

NAGY VANESSZA GYŐZELME 100 MÉTEREN...

... ÉS 200 MÉTEREN

Az albertirsai Újonc Összetett Bajnokságon szakosztályunk öt érmet nyert. Az újonc Mohácsi Réka négypróbában állhatott fel a dobogó tetejére. Ezüstérmet szerzett az ifjúságiaknál induló magasugró, T. Kovács Adrienn, aki 100 méter gáton egy bronzot is begyűjtött. A serdülő Kiss Mátyás 100 méter gáton és ötösugrásban állhatott a dobogó harmadik fokára.

Válogatott váltóverseny, Budapest
FÉRFI
4x100 m: 1. U23-as válogatott (41.04, FTC-tag: Máté Tamás)
NŐI
4x100 m: 1. U23-as válogatott (45.36, FTC-tag: Csóti Jusztina), 4. U18-as válogatott (47.07, FTC-tag: Nagy Vanessza)

Albertirsa Újonc Összetett Bajnoksága
NŐI
Ifjúsági
100 m gát: 3. T. Kovács Adrienn (16.9, egyéni csúcs)
Magasugrás: 2. T. Kovács Adrienn
Serdülő
80 m gát: 4. Francisco-Lucas Laura (12.5, egyéni csúcs), 7. Vrabecz Anna, 14. Huszti Léna (13.6, egyéni csúcs)
Ötösugrás: 5. Francisco-Lucas Laura, 12. Vrabecz Anna (14.08 m, egyéni csúcs), 15. Huszti Léna (13.05 m, egyéni csúcs)
Újonc
Négypróbra
A-döntő: 1. Mohácsi Réka (1896 pont, egyéni csúcs)
B-döntő: 4. Mohácsi Blanka (2063 pont, egyéni csúcs)
C-döntő: 5. Vadász Virág Benigna (1091 pont, egyéni csúcs)
FIÚ
Serdülő
100 m gát: 3. Kiss Mátyás (14.9, egyéni csúcs)
Ötösugrás: 3. Kiss Mátyás (17.22 m, egyéni csúcs)

4. Atlétikai Junior és Ifjúsági Magyar Liga Döntő
FÉRFI
Ifjúsági
200 m: 6. Zuber Marcell (22.86, egyéni csúcs)
Magasugrás: 3. Zuber Marcell
Távolugrás: 1. Bánóczi Kristóf (6.87 m, egyéni csúcs), 3. Zuber Marcell (6.39 m, egyéni csúcs)
Hármasugrás: 1. Bazsó Levente (13.69 m, egyéni csúcs), 5. Csúri Bence
Gerelyhajítás: 1. Herczeg György (65.86 m)

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.

Molnár Attila elődöntős a fedettpályás vb-n

A Glasgowban zajló viadalon atlétánk 400 méteren futamgyőztesként jutott tovább.