A kézilabdaszezon lezárása miatt a különböző bajnokságokban nem hirdetnek végeredményt, de az utánpótlásban ettől még érdemes amolyan számvetést tartani. Sorozatunk első részében az NB I/B-s küzdelmekről olvashattak, a másodikban a legidősebb utánpótlás-bajnoksággal, az ifivel foglalkoztunk, a harmadikban a serdülők kerültek terítékre, a negyediket az U15-ös együttesünknek szenteltük, legutóbb a Szarka Éva által edzett U12-es, U13-as és U14-es csapat elmúlt évét ismerhették meg, ezúttal pedig az U10 és az U11 következik.
Az U11-eseket ősszel még Őze Beáta edzette, tavaszra azonban Schill-Bene Lilla vette át az irányítást, s ugyancsak Lili nénitől tanulhatnak az U10-esek is. Mindkét csapat hetente háromszor edz, és átlagosan havonta egy hétvégén van forduló a bajnokságokban.
„Ezen felül szoktunk még kupákon részt venni, ha tudunk – tette hozzá a vezetőedző, Schill-Bene Lilla. – A nagyokkal mindig másfél órát töltünk a pályán, a kicsikkel egyszer másfelet, kétszer pedig egyet. Keddenként szoktak a kapusok plusz kapusedzésen részt venni, illetve a nagyoknál péntekenként általában mozgáskoordinációs edzés is szerepel a programban Csillag Levivel.”
A kicsik egyelőre szivacskézilabdával tanulják a sportág alapjait, a tornákon és a bajnokságban 5+1-ben játszanak, a 2009-es születésű korosztály viszont már a normál méretű pályát használja teljes létszámmal. A már sorozatunk korábbi részeiben említett megkötések itt is irányadóak: kötelező mindkét félidő felénél teljes sort cserélni (ha van annyi játékos), és nem lehet hatos falat védekezni.
„Talán szerencsésebb lett volna két csapatot indítani az idősebbeknél is a bajnokságban, mert így több játékidő jutott volna a gyerekeknek, de ez már mindegy. A kicsiknél a gólokat se mindig számolják, csak ha a zsűrinek épp olyan kedve van, és elindítja az eredményjelzőt. Érdekes, vagy az én csapatom állt össze nagyon, vagy az ellenfelek kevésbé, de minden mérkőzésünket nagyon simán nyertük. Debrecenben, a Főnix-kupán ugyanakkor nagyon jó meccseket játszottunk, vagyis van még azért rajtunk kívül is jó csapat…
Hivatalos eredmény nem volt, de egy döntetlent leszámítva mindenkit megvertünk – a Kecskemét elleni iksz után egyébként a játékvezető odajött és elnézést kért, amiért két szabályos gólt visszafújt. Ugyanitt volt még egy érdekes meccs: a Kosice bizonyítottan három idősebb játékossal állt ki (képünk árulkodó méretkülönbséget mutat a játékosok között... - a szerk.), de annyira küzdöttek a lányaink, hogy 15-13-ra legyőzték a szlovákokat!”
Nem is csoda, ha a tréner büszkén mesélte a tapasztaltait. Hozzátette, az U11-esekkel egyelőre csak egy fordulóban vett részt, mióta januárban átvette őket, de ott mindkét meccsüket megnyerték. A gyerekek nagyon szeretnek sportolni és edzeni, ezért a mostani időszakban sem állt le a munka.
„Forgattam nekik videókat, a nappaliban előadtam magam, van gyógytornás rész és köredzés is benne. Mindig kiírom nekik egy hétre előre az edzéstervet, hogy mikor melyik videót kell megcsinálni, és hozzá milyen futómunkát még, heti egyszer pedig skype-on mindenkivel közösen tornázunk. Nagyon értékelik ezt, főleg a kicsik, ők megállás nélkül mondják a magukét, az első húsz percben mindenki egyszerre beszél, aztán kilövöm a mikrofonokat… Mozgunk egy kicsit, hogy nekik mennyit ér, azt nem tudom, de én mindig elfáradok.”
Megszakadt Metzben női kéziseink győztes sorozata, de szerdán már újra idegenbeli rangadón kell bizonyítani.
Bár 6-1-re is vezettek női kéziseink, a támadójátékunk nem működött, így kikaptunk a francia bajnoktól.
A francia együttes három szoros győzelemmel és egy döntetlennel a csoport harmadik helyén áll.
Francia válogatott átlövőnk egykori csapata ellen is nyerne, de a Metzbe utazó szurkolóknak is adott tippet.
Vezetőedzőnk mellett Janurik Kinga, valamint a kisvárdai Józsa Krisztián és Mátéfi Dalma mondott véleményt.
Több meghatározó játékosát is pihentette Allan Heine, ez meg is látszott a csapaton, de legyőztük a Kisvárdát.
Szurkolóink újra hazai pályán láthatják kedvenceiket, szerdán a Kisvárda érkezik a Népligetbe.
Golovin Vlagyimir hat FTC-játékost hívott be a női kézilabda-válogatott október végi keretébe.