2020. október 7.
Egy érdekes szempontból is elit BL-csoportban a Fradi
Két olyan csoport van a BL-ben, amelyben csak korábbi nemzetközi kupagyőztesek szerepelnek – a miénk az egyik!

Mint ismert, igazi futballünnep vár a következő hetekben a Bajnokok Ligája főtábláján való szereplést 25 év után ismét kiharcoló férfi labdarúgócsapatunkra. A csoportkör sorsolása során a Ferencváros a Juventusszal, a Barcelonával és a Dinamo Kijevvel került egy csoportba. A mérkőzések pontos menetrendje ITT böngészhető végig.

A főtáblás szereplés ténye mellett már önmagában az óriási dolog, hogy a Fradi tétmeccsen lép pályára az ötszörös BEK/BL-győztes katalán óriással, vagy a legrangosabb európai klubtrófeát eddig kétszer elhódító olasz rekordbajnokkal szemben, nem beszélve arról a Dinamo Kijevről, amely a BEK-ben kétszer, a BL-ben egyszer jutott a legjobb négy közé – ez utóbbi menetelésnek 1999-ben vezetőedzőnk, Sergei Rebrov is részese volt játékosként. (Az ukrán tréner később edzőként is letette névjegyét korábbi sikerei helyszínén, 2014 és 2017 között két-két bajnoki címet és Ukrán Kupát nyert az együttessel, 2014/15-ben továbbjuttatta a Dinamót az Európa Liga csoportköréből, majd egy szezonnal később a főtábláig meneteltek a Bajnokok Ligájában.)

Nem csak csoportellenfeleink múltját, jelenlegi játékerejét, keretértékét tekintve lesz különleges a hat BL-csoportmérkőzés, vagy azért, mert az elmúlt 11 Aranylabda tulajdonosai ott vannak ellenfeleink között, de egy érdekes szempontból is az egyik legnehezebb, és legnagyobb presztízzsel bíró csoportba nyert besorolást a Fradi.

Az idei főtábla nyolc négyes csoportja között ugyanis mindössze kettő olyat találhatunk, amelyikben csupa korábbi nemzetközi kupagyőztes küzd meg egymással, ezek közül az egyik a Ferencváros csoportja.

A mi csoportunkban, vagyis a G jelű kvartettben a Barcelona és a Juventus fentebb említett sikerei mellett a Dinamo két KEK-győzelmet, valamint egy európai Szuperkupa-sikert tudhat magáénak, míg a Ferencváros 1965-ben elhódította a mai Európa Liga közvetlen elődjét, a Vásárvárosok Kupáját (a döntőben épp Torinóban a Juventus ellen diadalmaskodva).

A másik ilyen csoport a B jelű négyes, ahová a 13-szoros BEK/BL-győztes, és számos más nemzetközi trófeát birtokló Real Madrid, a 2009-es UEFA Kupa-győztes Sahtar Doneck, a háromszoros BEK/BL-győztes Internazionale, valamint a kétszeres UEFA Kupa-győztes Borussia Mönchengladbach kapott besorolást.

21.00: Dinamo Kijev–FERENCVÁROS

Rebrov: „Az MTK jó úton jár, nem lesz könnyű dolgunk”

Vezetőedzőnk kemény mérkőzésre számít szombaton az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Hétvégi program

Örökrangadó az MTK otthonában, pályán az NB III, de játszanak férfi pólósaink és női kéziseink is.

Sergei Rebrov: „Gólok nélkül nem lehet nyerni”

Vezetőedzőnk értékelt a MOL Fehérvár elleni kupamérkőzés után.

Harcos meccsen kiestünk a MOL Magyar Kupából

Egy furcsa 11-es és egy szöglet okozta a Fehérvár elleni vereségünket.

„A cél mindig az, hogy továbbfejlesszük a csapatot”

Sportmenedzserünkkel, Hajnal Tamással elemeztük ki labdarúgócsapatunk öt új erősítését – VIDEÓ!

Fradi–MOL Fehérvár: online meccsfüzet a kupameccsre!

A szerdai kupamérkőzésre készített kiadványunkban interjút olvashat Sergei Rebrovval és Samy Mmaee-val is.

Tóth Potya István, az FTC hőse – A TELJES KISFILM!

Kisfilmmel tisztelgünk a mártírhalált halt legendás játékos és edző, Tóth Potya István emléke előtt – VIDEÓ!