2020. október 7.
Egy érdekes szempontból is elit BL-csoportban a Fradi
Két olyan csoport van a BL-ben, amelyben csak korábbi nemzetközi kupagyőztesek szerepelnek – a miénk az egyik!

Mint ismert, igazi futballünnep vár a következő hetekben a Bajnokok Ligája főtábláján való szereplést 25 év után ismét kiharcoló férfi labdarúgócsapatunkra. A csoportkör sorsolása során a Ferencváros a Juventusszal, a Barcelonával és a Dinamo Kijevvel került egy csoportba. A mérkőzések pontos menetrendje ITT böngészhető végig.

A főtáblás szereplés ténye mellett már önmagában az óriási dolog, hogy a Fradi tétmeccsen lép pályára az ötszörös BEK/BL-győztes katalán óriással, vagy a legrangosabb európai klubtrófeát eddig kétszer elhódító olasz rekordbajnokkal szemben, nem beszélve arról a Dinamo Kijevről, amely a BEK-ben kétszer, a BL-ben egyszer jutott a legjobb négy közé – ez utóbbi menetelésnek 1999-ben vezetőedzőnk, Sergei Rebrov is részese volt játékosként. (Az ukrán tréner később edzőként is letette névjegyét korábbi sikerei helyszínén, 2014 és 2017 között két-két bajnoki címet és Ukrán Kupát nyert az együttessel, 2014/15-ben továbbjuttatta a Dinamót az Európa Liga csoportköréből, majd egy szezonnal később a főtábláig meneteltek a Bajnokok Ligájában.)

Nem csak csoportellenfeleink múltját, jelenlegi játékerejét, keretértékét tekintve lesz különleges a hat BL-csoportmérkőzés, vagy azért, mert az elmúlt 11 Aranylabda tulajdonosai ott vannak ellenfeleink között, de egy érdekes szempontból is az egyik legnehezebb, és legnagyobb presztízzsel bíró csoportba nyert besorolást a Fradi.

Az idei főtábla nyolc négyes csoportja között ugyanis mindössze kettő olyat találhatunk, amelyikben csupa korábbi nemzetközi kupagyőztes küzd meg egymással, ezek közül az egyik a Ferencváros csoportja.

A mi csoportunkban, vagyis a G jelű kvartettben a Barcelona és a Juventus fentebb említett sikerei mellett a Dinamo két KEK-győzelmet, valamint egy európai Szuperkupa-sikert tudhat magáénak, míg a Ferencváros 1965-ben elhódította a mai Európa Liga közvetlen elődjét, a Vásárvárosok Kupáját (a döntőben épp Torinóban a Juventus ellen diadalmaskodva).

A másik ilyen csoport a B jelű négyes, ahová a 13-szoros BEK/BL-győztes, és számos más nemzetközi trófeát birtokló Real Madrid, a 2009-es UEFA Kupa-győztes Sahtar Doneck, a háromszoros BEK/BL-győztes Internazionale, valamint a kétszeres UEFA Kupa-győztes Borussia Mönchengladbach kapott besorolást.

21.00: Dinamo Kijev–FERENCVÁROS

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.