2019. március 31.
Kiváló formánk a világ legjobbjai között!
Az elmúlt öt mérkőzést vizsgálva a mienk a negyedik legjobb formában lévő labdarúgócsapat a világon!

Labdarúgócsapatunk nehéz mérkőzésen 1-0-ra nyert szombaton a Kisvárda otthonában. Sergei Rebrov együttese ezzel zsinórban az ötödik győzelmét aratta a bajnokságban, így világszinten is kiemelkedő sorozatot tudhat a magáének.

A széria a Puskás Akadémia 4-0-s legyőzésével kezdődött, majd a Diósgyőr elleni 7-0-val, az MTK 3-1-es legyőzésével és a Haladás 2-0-s felülmúlásával folytatódott a szombati siker előtt.

A világ összes első osztályú labdarúgó-bajnokságát vizsgálva jelenleg 28 olyan csapat van, amely megnyerte a legutóbbi öt mérkőzését, de közülük csak hárman állnak jobb gólkülönbséggel, mint mi. A walesi The New Saints (23-0), a gibraltári St Joseph's FC (25-4) és a montenegrói Buducnost Podgorica (20-1).

Az elmúlt öt mérkőzést vizsgálva tehát a negyedik legjobb csapat vagyunk a világon, ezeken a találkozókon mindig nyertünk, 17 gólt szereztünk és Dibusz Dénesnek csupán egyszer kellett maga mögé nyúlnia a hálóba a labdáért.

A top 10-be bekerült többek között a francia PSG (17-3-as gólkülönbség), az angol Manchester City (13-1), de szintén öt győzelmével a 13. helyen áll a spanyol Barcelona (14-4).

Kiváló formánkat jövő héten a Paks ellen folytathatjuk hazai pályán az NB I-ben, ám előtte szerdán még vár ránk egy fontos találkozó a MOL Vidi ellen, idegenben a Magyar Kupában.

Frissítés: cikkünk megírását követően a St Joseph's FC lejátszott még egy bajnokit, amit 1-0-ra nyert meg, így 18-4-es a gólkülönbsége az előző öt meccsén, ezzel ebben az összevetésben feljöttünk a harmadik helyre.

A hajrá első lépése

Mikalai Sihnevich szezonbeli negyedik gólja fontos három pontot ért Kisvárdán – VIDEÓ!

Rebrov: „Harcolunk tovább”

Ukrán vezetőedzőnk szerint megérdemeltük a Kisvárda ellen megszerzett három pontot.

Fontos győzelmet szereztünk

Mikalai Sihnevich egyetlen találata döntött Kisvárdán. Újabb fontos lépést tettünk előre. Videón a gól.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.

Varga Barnabás a gólátlag-rangsor élén

72 ligát figyelembe véve támadónk rendelkezik a legjobb átlaggal a büntetők nélküli gólszerzést illetően.

FTC35: Dibusz Dénes elitklubba lépett

Kapusunk a jövőben komoly rekordokat dönthet meg a bajnoki címek tekintetében.

FTC 35: TOP10-ben Európában

Cikkünkben megvizsgáltuk, hogyan állunk a bajnoki címek számában az európai összevetésben.

FTC35: Ők vívták ki a 35. bajnoki címünket

13 játékosunk először ünnepelhet magyar bajnoki címet, de sok „trófeahalmozó” is van a keretben.