2022. április 25.
Szűkült a keret, mind a négy fradista készül a vb-re
Mind a négy fradista megkezdte a vb-felkészülés utolsó hetét a magyar felnőtt férfi jégkorong-válogatottal.

Amint arról korábban beszámoltunk, a szezon utáni egyhetes pihenőjüket követően a május eleji Divízió I/A világbajnokságra való felkészülés harmadik hetében csatlakozókkal együtt összesen négy ferencvárosi játékos dolgozik a magyar felnőtt férfi jégkorong-válogatott keretével a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

Hétfőn a Magyar Jégkorong Szövetség nyilvánosságra hozta, hogy három játékossal szűkebb, 25 fős kerettel folytatódik a munka, három kapus, nyolc hátvéd és 14 támadó dolgozik tovább Sean Simpson és a Fodor Szabolcs ferencvárosi vezetőedzőt is a soraiban tudó szakmai stáb irányításával.

A legfrissebb információk szerint csatlakozik a társakhoz Sebők Balázs, az Ilves csatára a finn élvonalbeli bajnokság győztes bronzmérkőzése után, amelyen gólt is szerzett. Az is eldőlt, hogy Bartalis István sérülés miatt nem állhat edzésbe. Kapusfronton a MAC HKB Újbuda hálóőre, Bálizs Bence, a védők közül az újpesti Kiss Dániel, a támadók részéről pedig az Amiens légiósa, Szita Donát és a gyergyói Vincze Péter nem folytatták tovább a közös munkát a kerettel.

A fentiekkel az is eldőlt, hogy mind a négy ferencvárosi játékos, név szerint Arany Gergely, Kóger Dániel, Kulmala Rasmus és Nagy Gergő is ott van a nemzeti csapat keretében a vb-felkészülés utolsó hetében is.

A magyar együttes két győztes és egy vesztes találkozó után csütörtökön Dél-Korea ellen játssza negyedik, egyben utolsó felkészülési mérkőzését a ljubljanai Divízió I/A-s vb előtt.

(Fotó: mjsz.hu)

Férfi jégkorong, vb-felkészülés
A magyar válogatott felkészülési programja:

Április 14., Miskolc: Magyarország-Ukrajna 3-1
Április 19., Székesfehérvár: Magyarország-Szlovénia 0-3
Április 22., Vasas Jégcentrum, Budapest: Magyarország-Ukrajna 3-2 (szétlövés után)
Április 28., 17:15 Magyarország-Dél-Korea, Vasas Jégcentrum, Budapest

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: Arany Gergely (FTC-Telekom), Hetényi Zoltán (DEAC), Rajna Miklós (UTE)
Védők: Fejes Nándor (Gyergyói Hoki Klub), Macaulay Scott (MAC HKB Újbuda), Szirányi Bence (DVTK Jegesmedvék), Garát Zsombor (MAC HKB Újbuda), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Pozsgai Tamás (MAC HKB Újbuda), Tóth Gergely (MAC HKB Újbuda), Horváth Milán (Hydro Fehérvár AV19)
Támadók: Papp Kristóf (Michigan State University), Sebők Balázs (Ilves), Sárpátki Tamás (Gyergyói Hoki Klub), Tóth Richárd (MAC HKB Újbuda), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Sofron István (SC Csíkszereda), Vas János (HC Presov), Kulmala Rasmus (FTC-Telekom), Magosi Bálint (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Kóger Dániel (FTC-Telekom), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19)