2021. július 16.
Tokió 2020: a fradisták menetrendje és eredményei
Napi bontás a fradista vonatkozású tokiói eseményekről és eredményekről!

CIKKÜNK FOLYAMATOSAN FRISSÜL!

Július 23-án, pénteken magyar idő szerint 13.00-kor a tokiói Olimpiai Stadionban a hivatalos megnyitóünnepséggel kezdetét vette a koronavírus-járvány miatt egy évvel elcsúsztatott 2020-as olimpia. (Valójában már két nappal korábban a labdarúgó és a softballtorna mérkőzéseivel elkezdődtek a XXXII. nyári olimpiai játékok, a megnyitó előtt pedig már magyar érdekeltségű versenyeket is rendeztek az evezősöknél valamint az íjászoknál.)

Az olimpia napi programja sportág, helyi és magyar idő, helyszín, versenyszám és magyar induló szerinti bontásban részletesen is végigböngészhető a Magyar Olimpiai Bizottság hivatalos honlapján IDE KATTINTVA.

Mint ismert, a magyar küldöttségben összesen 22 ferencvárosi sportoló szerepel. Ez minden idők második legnagyobb Fradi-létszáma az ötkarikás játékokon. 1960-ban Rómában 25 Fradista volt jelen az olimpián. A kvóták száma alapján pedig a Ferencvárosi Torna Club adja a legtöbb indulót a magyarországi klubok közül. Az FTC-t 17 kvótával az Újpest követi, majd 12-12 sportolóval az MTK és a Honvéd állhatott fel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. A negyedik a BVSC lett 11 kvótával.

Az alábbiakban összegyűjtöttük az FTC összesen 22 sportolóját érintő versenyszámok, mérkőzések napi bontását és eredményeit. A folyamatosan frissülő felsorolásban mindenhol a magyar idő szerinti időpontot tüntettük fel!

AZ FTC OLIMPIKONJAINAK PROGRAMJA ÉS EREDMÉNYEI NAPI BONTÁSBAN

Július 23., péntek
hivatalos megnyitóünnepség

Július 24., szombat
úszás, előfutamok: férfi 400 m vegyes - Verrasztó Dávid a 4. helyen jutott döntőbe, női 400 m vegyes - Mihályvári-Farkas Viktória a 6. helyen jutott döntőbe

Július 25., vasárnap
úszás, férfi 400 m vegyes, döntő - Verrasztó Dávid a 4. lett
úszás, női 400 m vegyes, döntő - Mihályvári-Farkas Viktória ötödikként zárt
vízilabda, férfi A csoport: Magyarország (Vogel Soma, Jansik Szilárd, Mezei Tamás, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergely) – Görögország (Iannis Fountoulis) 9-10
kézilabda, női csoportmérkőzés: Magyarország (Bíró Blanka, Janurik Kinga, Klujber Katrin, Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita, Kisfaludy Anett, Háfra Noémi, Szöllősi-Zácsik Szandra, Márton Gréta, Schatzl Nadine) – Franciaország 29-30

Július 26., hétfő
vízilabda, női B csoport: Orosz olimpiai csapat – Magyarország (Illés Anna, Vályi Vanda) 10-10
úszás, női 1500 m gyors, előfutamok: Mihályvári-Farkas Viktória új egyéni csúccsal megnyerte futamát, de nem jutott döntőbe, összesítésben a 12. helyen végzett 

Július 27., kedd
04.00: kézilabda, női csoportmérkőzés: Brazília – Magyarország 33-27
11.20: vízilabda, férfi A csoport: Japán – Magyarország 11-16

Július 28., szerda
07.00: vízilabda, női B csoport: Magyarország – Egyesült Államok 10-9
12.00-14.30: úszás, előfutamok: női 4x200 m gyorsváltó (Verrasztó Evelyn) - A nyolcadik helyen, Verrasztó Evelynnel a soraiban jutott döntőbe a magyar váltó

Július 29., csütörtök
03.00: vízilabda, férfi A csoport: Magyarország – Dél-afrikai Köztársaság 23-1
05.31: úszás, női 4x200 m gyorsváltó, döntő (Verrasztó Evelyn) - A 7. helyen végzett a váltó
12.30: kézilabda, női csoportmérkőzés: Magyarország – Orosz olimpiai csapat 31-38

Július 30., péntek
11.20: vízilabda, női B csoport: Japán – Magyarország 13-17

Július 31., szombat
07.00: vízilabda, férfi A csoport: Egyesült Államok – Magyarország 8-11
12.30: kézilabda, női csoportmérkőzés: Magyarország – Spanyolország 29-25

Augusztus 1., vasárnap
07.00: vízilabda, női B csoport: Magyarország – Kína 9-11

Augusztus 2., hétfő
03.00: vízilabda, férfi A csoport: Magyarország - Olaszország 5-5
04.00-04.21: kajak-kenu, női K2 500 m, előfutamok (Kozák Danuta-Bodonyi Dóra) - nagy magabiztossággal nyerték meg futamukat
09.15: kézilabda, női csoportmérkőzés: Magyarország – Svédország 26-23, ezzel a magyar válogatott bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Norvégia lesz az ellenfele

Augusztus 3., kedd
03.23: kajak-kenu, női K2 500 m, elődöntők (Kozák Danuta-Bodonyi Dóra) - magabiztos futamgyőzelemmel jutottak döntőbe
05.46: kajak-kenu, női K2 500 m, A döntő - A Kozák Danuta-Bodonyi Dóra páros harmadikként ért célba, 2008 után újra van ferencvárosi olimpiai érem!
11.20: női vízilabda, negyeddöntő: Hollandia–Magyarország 11-14

Augusztus 4., szerda
03.19-03.54: kajak-kenu, női K1 500 m, előfutamok (Kozák Danuta) - futamgyőzelemmel jutott az elődöntőbe
06.15: női kézilabda, negyeddöntő: Norvégia - Magyarország 26-22 - a magyar válogatott így a 7. helyen végzett
12.50: férfi vízilabda, negyeddöntő: Magyarország - Horvátország 15-11, a magyar válogatott bejutott az elődöntőbe


Augusztus 5., csütörtök
03.05: kajak-kenu, női K1 500 m, elődöntő (Kozák Danuta) - futamgyőztesként jutott döntőbe
05.29: kajak-kenu, női K1 500 m, A döntő - Kozák Danuta címvédőként a negyedik helyen ért célba
12.50: női vízilabda, elődöntő: Spanyolország - Magyarország - Ez most kevés volt, a bronzéremért játszhatunk

Augusztus 6., péntek
03.15: kajak-kenu, női K4 500 m, előfutamok (Kozák Danuta-Kárász Anna-Bodonyi Dóra-Csipes Tamara) - Címvédőhöz méltó kezdés női K-4 500-on
04.30: birkózás, férfi szabadfogás 65 kg nyolcaddöntő, negyeddöntő (Muszukajev Iszmail) - Muszukajev Iszmail győzelemmel kezdte az olimpiát, Muszukajev kikapott a negyeddöntőben japán riválisától
08.30: férfi vízilabda, elődöntő: Görögország - Magyarország 9-6, a mieink a bronzéremért játszhatnak

Augusztus 7., szombat
03.07: kajak-kenu, női K4 500 m, elődöntő - futamgyőztesként jutott a döntőbe a magyar egység
05.19: kajak-kenu, női K4 500 m, döntő - FTC-arany 21 év után! 
06.40: vízilabda, női bronzmérkőzés: Magyarország–Orosz csapat 11-9
11.43: birkózás, férfi szabadfogás 65 kg, vigaszág: Muszukajev Iszmail - Tulga Tumur Ochir (mongol) Muszukajev Iszmail a bronzéremért birkózhat, Muszukajev Iszmail az ötödik helyen zárta az olimpiát

Augusztus 8., vasárnap
06.40: vízilabda, férfi bronzmérkőzés: Magyarország - Spanyolország 9-5 - bronzérmes lett a magyar férfi pólóválogatott

Cikkajánló

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.

Megható gesztus paralimpikonjaink eskütételén

Az FTC paratriatlonozója és parakerékpározója is ott volt az ünnepélyes pillanatok során.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin
close
Fradi most
Fradi most